Unijna delegacja biznesowa odwiedziła targi SIAL China

Dzisiaj minął trzeci dzień Misji Wysokiego Szczebla Unijnego komisarza ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Phila Hogana w Chinach. Członkiem delegacji biznesowej towarzyszącej komisarzowi Hoganowi jest również dyrektor Polskiej Izby Mleka Agnieszka Maliszewska. Misja rozpoczęła się 14 maja 2018 roku.

Dzisiaj, tj. w środę 16 maja 2018 roku uczestnicy Misji brali udział w międzynarodowych targach SIAL China w Szanghaju. Członkowie delegacji, na czele z komisarzem Philem Hoganem odwiedzili wybrane stoiska europejskich producentów, w tym wspólne stoisko Polskiej Izby Mleka, zlokalizowane w hali mlecznej. Na stoisku PIM promują się polscy przetwórcy mleka m.in. Bartex, SM Mlekovita, SM Spomlek, Polish Dairy, OSM w Piątnicy oraz Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego.

Poza oficjalnymi spotkaniami odbyło się wiele spotkań B2B z udziałem dyrektor PIM Agnieszki Maliszewskiej. Chińscy kontrahenci najczęściej wykazywali zainteresowanie mlekiem UHT, serami i masłem. Co ciekawe, podczas transakcji biznesowych chiński partner preferuje wsparcie techniczne dla importowanych produktów np. w postaci materiałów marketingowych. Targi SIAL China to również doskonała okazja do rozmów z przedstawicielami chińskich organizacji branży mleczarskiej.

W kolejnych dniach odbędą się wizyty w największych sieciach handlowych i zakładach produkcyjnych na terenie Chińskiej Republiki Ludowej, a także mleczne śniadanie z komisarzem Hoganem. Zachęcamy do odwiedzania strony Polskiej Izby Mleka i śledzenia relacji z Misji na bieżąco.

W 2017 roku w Chinach odnotowano spadek importu mleko o 1,6%, jednak Chiny nadal są największym światowym importerem produktów mleczarskich. Na chińskim rynku coraz większe znaczenie będę miały następujące produkty mleczarskie: mleczko smakowe, ser topiony, kiełbaski serowe, ser typu Cheddar i Mozzarella, które są wykorzystywane do chińskich pierogów oraz przez przemysł piekarniczy. Coraz większe uznanie zyskują produkty typu premium.

Uczestnictwo przedstawiciela PIM w Misji Wysokiego Szczebla komisarza Phila Hogana do Chin sfinansowane jest z Funduszu Promocji Mleka.

(Informacja prasowa Polskiej Izby Mleka)