Mleczarnia SPOMLEK z prestiżową statuetką „HERMES 25-LECIA PORADNIKA HANDLOWCA”

Mleczarnia Spomlek, jeden z największych polskich producentów sera żółtego, otrzymała nagrodę „Hermes 25-lecia Poradnika Handlowca”. Statuetkę za sery żółte „Serenada” przedstawiciel Spomleku odebrał 10 maja w Auli Artis w Poznaniu.

„Poradnik Handlowca” co roku nagradza najbardziej wyróżniających się menedżerów oraz sieci handlowe, przyznając im statuetki „Hermes”. W czasie tegorocznej gali, po raz pierwszy w 25-letniej historii magazynu, uhonorowano najbardziej cenione marki branży FMCG – wytwórców, którzy od lat dostarczają swoje wyroby do sklepów w Polsce. Nagrodzonych wyłoniło głosowanie trwające przez marzec i kwiecień bieżącego roku.

– Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody, tym bardziej, że została ona przyznana w ogólnopolskim głosowaniu przez detalistów. Cieszymy się, że postanowili wyróżnić Serenadę, pierwszą w Polsce markę serów żółtych. Kiedy w 2010 roku wypuściliśmy na rynek Serenadę, pokazaliśmy konsumentom, że zwykły ser na kanapkę może mieć swoją tożsamość, wyróżniać się na półce. Wyróżniliśmy się, zapisaliśmy w świadomości konsumentów, czego dowodem jest również przyznana nagroda. Ta statuetka jest również symbolem naszej dotychczasowej, owocnej współpracy – podkreśla Edward Bajko, Prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Marka „Serenada” obejmuje najpopularniejsze sery żółte produkowane przez SM Spomlek, m.in.: Radamer, Gouda, Szwajcar Królewiecki, Edamski, Masdam oraz Salami, w tym z dodatkiem przypraw takich jak: czosnek i zioła, pomidor z bazylią oraz chilli z pieprzem. Wszystkie produkty firmy są wytwarzane z najwyższej jakości surowca w oparciu o wieloletnie tradycje serowarskie, dzięki temu wyróżniają się naturalnym, niepowtarzalnym smakiem oraz wysokimi walorami odżywczymi i zdrowotnymi.

(Informacja prasowa SM SPOMLEK))