NUTRICIA w Opolu rozpoczęła produkcję specjalistycznego produktu Bebilon pepti DHA

07.06.2018

NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu rozpoczęła produkcję specjalistycznych preparatów, stosowanych w przypadku zdiagnozowania u dziecka alergii na białka pokarmowe. Fabryka w Opolu poszerza tym samym portfolio produkowanych wyrobów o nowy preparat Bebilon pepti DHA oraz umacnia swój wkład w rozwój polskiej gospodarki oraz lokalnych społeczności. Opolska NUTRICIA jest największą fabryką w strukturach DANONE, istnieje od 1946 roku.

Decyzja o przeniesieniu produkcji z holenderskiego Cuijk do Opola wiązała się z nowoczesnym zapleczem Zakładów Produkcyjnych NUTRICIA, w tym – sterylną linią produkcyjną mlek w puszkach, która uruchomiona została w 2014 roku. Dzięki sprawnemu wykonaniu wymaganych, jakościowych walidacji i prób technologicznych, pierwsza produkcja mogła ruszyć już po 4 miesiącach od podjęcia decyzji. To sukces opolskiego zespołu, który w krótkim czasie był w stanie przygotować warunki do produkcji bardzo wymagającego, dietetycznego środka spożywczego specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt.

NUTRICIA Zakłady Produkcyjne już od ponad 70 lat tworzy w Opolu produkty spożywcze. Od 2007 roku fabryka jest częścią grupy spółek DANONE, która realizując misję niesienia zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe, wspiera lokalne społeczności oraz polską gospodarkę. W samym 2016 roku budżet Opola został zasilony, dzięki działalności grupy, głównie zakładów produkcyjnych, kwotą 2,5 mln zł.

Zakłady Produkcyjne w Opolu zatrudniają ponad 830 osób. W swoim portfolio mają m.in. kaszki i posiłki w słoiczkach BoboVita oraz mleka modyfikowane m.in. Bebiko 2 i Bebilon 2. Obecnie roczna produkcja samego wydziału mlek w puszkach wynosi 2,5 mln sztuk. Wyroby z Opola trafiają nie tylko do polskich konsumentów, ale również na rynki całego świata – aż 84% produkcji z Opola przeznaczonych jest na eksport.

Wysoka jakość dla żywienia dzieci

Prawidłowe żywienie najmłodszych zawsze jest w centrum uwagi firmy NUTRICIA. Tak wrażliwe grupy wymagają szytych na miarę, niezawodnych rozwiązań. W trosce o wysoką jakość, podczas produkcji specjalistycznego produktu Bebilon Pepti 2 DHA stosowane są specjalne ustawienia urządzeń linii produkcyjnej, która zbudowana jest zgodnie z najnowszymi wymogami jakościowymi w technologii clean room. Wdrożono również szczegółowe procedury konserwacji linii oraz przeszkolono pracowników z polityki alergenowej. Każda partia produktu, nim pojawi się na rynku, badana jest pod kątem mikrobiologicznym, wartości odżywczych oraz obecności alergenów.

Nowo produkowany w Opolu preparat jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego stosowanym w przypadku, gdy matka z różnych powodów zdecyduje się nie karmić piersią, a lekarz u dziecka zdiagnozuje alergię na białko pokarmowe, w tym białka mleka krowiego i białka sojowe, który należy stosować po zaleceniu i pod kontrolą lekarza. Specjalistyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego odgrywają istotną rolę w żywieniu niemowląt i małych dzieci – w Polsce u około 8% niemowląt diagnozowane są alergie pokarmowe, z czego u 70% dzieci stosuje się w postępowaniu dietetycznym preparaty NUTRICIA.

Dobry sąsiad w regionie

NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu to nie tylko nowoczesne linie, pozwalające na produkcję żywności dla niemowląt i małych dzieci z zachowaniem wysokiej jakości. Dzięki polskiej produkcji firma pozytywnie wpływa na rozwój regionu, zarówno w zakresie tworzenia miejsc pracy, jak i poprzez odprowadzanie podatków i opłat wspierających finansowanie wielu lokalnych zadań, w tym budowę dróg, inwestycje w ochronę środowiska czy inwestycje socjalne i edukacyjne. Tylko w 2016 roku spółki DANONE, w tym głównie NUTRICIA Zakłady Produkcyjne, zasiliły budżet Opola kwotą 2,5 mln zł – jest to równowartość budżetu obywatelskiego Opola na 2018 rok.

Wsparcie lokalnych społeczności oraz środowiska naturalnego

Zgodnie z przeświadczeniem, że człowiek potrzebuje wartościowej żywności, a wartościowa żywność zależy m.in. od kondycji planety, fabryka wspiera również lokalne społeczności oraz dba o niwelowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. W 2017 roku zredukowano emisję CO2 o 17%, a zużycie wody i energii o odpowiednio 5% i 3%.

(07.06.2018 za portalspozywczy.pl, fot. Nutricia)