W ciągu kilku tygodni pokażemy specjalny pakiet wsparcia rolników

08.06.2018

– W ciągu kilku tygodni, przed żniwami zostaną zaproponowane nowe rozwiązania dla rolników, specjalny pakiet wsparcia polskiej wsi – zapowiedział w piątek w Toruniu premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki uczestniczy w konferencji „Gospodarcza Suwerenność” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Premier zapewnił, że los rolników i wsi polskiej jest dla niego szczególnie ważny dlatego, że rolnicy polscy byli grupą najbardziej pokrzywdzoną w czasach transformacji.

– I dlatego dzisiaj, jeszcze przed sezonem żniwnym, zaproponujemy nowe rozwiązania dla rolników (...). W ciągu najbliższych kilku tygodni zaproponujemy specjalny dodatkowy pakiet, żeby wspierać polską wieś, bo polska wieś nie tylko jest tym miejscem, gdzie patriotyzm polski przetrwał w pięknym kształcie, ale polska wieś może być wspaniałym rozsadnikiem nowoczesności – powiedział premier.

Według niego nie jest prawdą, że produkty rolne muszą być sprzedawane na niskich marżach. – Produkty rolno-spożywcze mogą być sprzedawane z ogromnym zyskiem. Ale w odpowiedni sposób państwo musi pomagać w poszczególnych sektorach rolniczych. Na pewno, z mozołem, potykając się, ale na pewno będziemy to robili w najbliższych latach – podkreślił.

(08.06.2018 za PAP, fot. PTWP)