PSL w spocie: przez politykę PiS, polska wieś może stracić 5 mld euro z UE

17.10.2018

PiS to fałszywi obrońcy polskiej wsi; oni obiecali i oszukali polskich rolników, skazali polskich rolników na pracę aż do śmierci; przez politykę tej partii, polska wieś może stracić 5 mld euro z UE – przekonuje PSL w nowym spocie wyborczym.

Spot ludowców jest odpowiedzią na spot wyborczy PiS, zatytułowany „PSL = wyprzedaż Polski”, dotyczący działań polityków PSL w trakcie koalicyjnych rządów z PO oraz licznych wypowiedzi polityków PiS, krytykujących rządy ludowców, szczególnie na wsi i atakujących tę formację.

„PiS to fałszywi obrońcy polskiej wsi, obiecali i oszukali polskich rolników. To PiS podniósł rolnikom wiek emerytalny i skazał polskich rolników na pracę aż do śmierci. Mieli dbać o polską ziemię, a wyprzedają ją na potęgę obcokrajowcom; w zeszłym roku sprzedali ponad 1000 ha obcokrajowcom, głównie Niemcom” – słyszymy w spocie PSL.

Zaznaczono w nim, że „PiS na Koła Gospodyń Wiejskich nasyłało kontrole skarbowe i karało wielotysięcznymi grzywnami” i że politycy tej partii „obiecali wyższe dopłaty unijne”. „Obiecali i oszukali, wywiesili białą flagę w Brukseli, odcięli Polskę od Wschodu, odcinają od Zachodu, przez politykę PiS, polska wieś może stracić ponad 5 mld euro z unijnego budżetu” – tak PSL w nowym spocie krytykuje działania PiS wobec rolników.

„Na rekompensaty polskim rolnikom PiS żałuje pieniędzy, ale swoim wypłaca olbrzymie nagrody i premie, obiecali i oszukali polską wieś. Zaufasz im jeszcze raz?” – tym pytaniem PSL kończy swój spot.

(17.10.2018 za PAP)