To niesprawiedliwe, że 12 listopada sprzedawcy muszą pracować

02.11.2018

44% Polaków uważa, że to nieuczciwe, że posłowie chcieli dać wolne tylko niektórym pracownikom, a sprzedawcy mieliby stawić się w pracy – podaje money.pl.

Miły prezent – tak o ustanowieniu 12 listopada dniem wolnym od pracy myśli 52% respondentów, którzy wzięli udział w badaniu przeprowadzonym dla money.pl. 44% uważa za nieuczciwe fakt, że posłowie chcieli dać wolne tylko niektórym pracownikom, a sprzedawcy mieliby stawić się w pracy.

Posłowie PiS uznali, że to krzywdzące dla Polaków, iż stulecie niepodległości wypada w niedzielę. Taki układ kalendarza oznacza, że za 11.11. nie moglibyśmy odebrać wolnego innego dnia. Przepisy Kodeksu pracy to regulujące dotyczą tylko świąt wypadających w sobotę. W tym roku taką sytuację mieliśmy 6 stycznia.

Prawnicy załamują ręce nad niezgodnym z zasadami legislacji procesem ustawodawczym, pracodawcy nie wiedzą, jak planować pracę firmy w trzecim tygodniu listopada, ale zasadniczo informacja o dodatkowym dniu wolnym ucieszyła Polaków.

52% ankietowanych w badaniu na zlecenie money.pl pozytywnie ocenia przyjmowaną w ekspresowym tempie ustawę (głosy na „raczej pozytywnie” i „zdecydowanie pozytywnie” rozkładają się tu dokładnie po połowie).

16% respondentów ocenia nagłą zmianę w kalendarzu pracy zdecydowanie negatywnie. Kolejne 10% również nie popiera inicjatywy, ale nie jest w swoich sądach aż tak stanowcza.

(02.11.2018 za money.pl)