Kolejne spotkanie w ramach projektu „Porozmawiajmy o mleku”

W dniu 13.11.2018 roku o godz. 11 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku odbędzie się konferencja pod tytułem „Pij mleko będziesz zdrowy – pusty slogan czy prawda?” zorganizowana przez Polską Izbę Mleka w ramach projektu „Porozmawiajmy o mleku” finansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Pani prof. dr hab. Małgorzata Żendzian-Piotrowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przekaże młodzieży niezwykle cenne informacje na temat wartości odżywczych mleka i jego przetworów, ważne dla prawidłowego rozwoju każdego człowieka, a szczególnie ważne dla osób aktywnych fizycznie, czy sportowców.

Mleko i produkty mleczne stanowią bardzo dobre źródło białka, witamin, tłuszczu, aminokwasów i wielu różnych składników mineralnych wpływających pozytywnie na zdrowie człowieka. W diecie sportowców uzupełniają utracone pod wpływem wysiłku fizycznego składniki odżywcze, czyli m.in. chlor, sód, potas, wapń i magnez, czyli elektrolity, które występują przede wszystkim w pocie wydalanym przez organizm. Ważnym składnikiem mleka jest kazeina będąca białkiem o długim stopniu uwalniania aminokwasów do krwiobiegu. Udowodniono, że obecność mleka w diecie sportowca zmniejsza negatywne skutki intensywnych treningów, czyli ból i zmęczenie mięśni.

Aby dowiedzieć się, dlaczego mleko w diecie każdego człowieka pełni tak ważną rolę i jakie jest zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze znajdujące się w mleku oraz dlaczego dieta bogata w produkty mleczne ma bardzo duży wpływ na osiąganie pozytywnych efektów treningu, warto zainteresować się propozycją Polskiej Izby Mleka.

Projekt „Porozmawiajmy o mleku” ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa, jak istotnym składnikiem żywienia jest nabiał oraz zwrócić uwagę na niewłaściwe nawyki i trendy żywieniowe w codziennej diecie. Projekt „Porozmawiajmy o mleku” jest adresowany do określonych grup społecznych, m.in. kobiet w ciąży, młodzieży, sportowców i seniorów.

(Informacja prasowa Polskiej Izby Mleka)