Mlekovita będzie ogrzewać zakład w Zakopanem gazem LNG

05.12.2018

Mlekovita podpisała list intencyjny z PGNiG Obrót Detaliczny na dostawę gazu z Terminalu LNG w Świnoujściu do zakładu w Zakopanem.

– Dbałość środowisko naturalne jest jednym z priorytetów naszej firmy. Zastosowanie w zakładzie w Zakopanem gazu ziemnego to kolejny krok w przyszłość nie tylko dla naszej firmy, ale także dla Zakopanego, gdzie nasz zakład jest jedynym zakładem przemysłowym – powiedział Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity. Podpisy pod listem złożyli Dariusz Sapiński, Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny oraz Marcin Szczudło, wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Mlekovita jest jednym z największych klientów PGNiG. Obie firmy są związane łącznie 25 umowami. Gaz ziemny jest dostarczany do zakładów w Wysokiem Mazowieckiem, Lubawie, Trzebowisku, Kościanie, Sanoku, Tomaszowie Lubelskim, Baranowie, Działdowie, Suszu, Pyrzycach i Białej Podlaskiej.

Mlekovita odbiera od PGNiG wolumen gazu przekraczający obecnie 300 GWh rocznie. Wolumeny będą rosły w związku z przyłączaniem nowych i rozwojem obecnych zakładów. Według szacunków w 2020 roku zapotrzebowanie Mlekovity na gaz w samych dostawach paliwa sieciowego przekroczy 400 GWh.

(05.12.2018 za Roman Wieczorkiewicz, portalspozywczy.pl, fot. PTWP)