Musimy pomagać młodym rolnikom

08.12.2018

Prawdziwie nowoczesna polityka w zakresie żywności, rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich musi zapewnić wyraźniejsze i bardziej skuteczne wyniki, a nasze propozycje obejmują ważne i specyficzne wymogi UE, które zwiększą poziom ambicji środowiskowych i klimatycznych – powiedział Phil Hogan, unijny komisarz ds. rolnictwa.

– Musimy pomagać młodym ludziom, którzy chcą podjąć działalność rolniczą, ponieważ młodzi rolnicy są katalizatorem zmian i modernizacji, a w coraz bardziej globalnym i bardziej konkurencyjnym środowisku mają klucz do poprawy przewagi konkurencyjnej Europy – stwierdził polityk.

– Nasza polityka handlowa, która tworzy tysiące miejsc pracy rocznie, przyczynia się znacząco do wzrostu i żywotności społeczności wiejskich w całej Unii. Musimy nadal wspierać społeczności wiejskie, zgodnie z wnioskami zawartymi w deklaracji z Cork 2.0. Proponujemy większą pomocniczość dla państw członkowskich i regionów, ponieważ uważamy, że kluczowi decydenci powinni być bliżej tych, na których ich decyzje będą miały bezpośredni wpływ – dodał.

(08.12.2018 za swiatrolnika.info, fot. FB)