Czy rolnicy mają popełnić zbiorowe samobójstwo?

18.12.2018

– Nie chodzi o obietnice, ale o ich realizację. PiS obiecywał, iż 1,2% PKB będzie przeznaczane na rolnictwo, a tak się nie stało – powiedział Jarosław Sachajko z Kukiz’15.

Przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi został także zapytany o opinię na temat protestów rolników skupionych wokół Michała Kołodziejczaka i Agrounii oraz Unii Warzywno-Ziemniaczanej.

– Nie popieram takich działań, bo to zaburza funkcjonowanie innych grup społecznych, ale to jedyna metoda, za pomocą której rolnicy mogą pokazać mieszkańcom miasta, że jest tragicznie na wsi. Nie ma innego narzędzia, za pomocą którego mogliby cokolwiek zrobić. Partia, która dostaje się do władzy, może przez cztery lata robić wszystko, co się jej żywnie podoba i my jako obywatele nie możemy nic zrobić. Nie ma np. obligatoryjnych referendów – tłumaczył Jarosław Sachajko.

A co ci rolnicy mają zrobić? Zbiorowo popełnić samobójstwa? Mijają trzy lata nowego rządu. Rolnicy bardzo szeroko poparli PiS i niestety się zawiedli. (..) Nie chodzi w tym wszystkim o to, żebyśmy porównywali, że rządy PO-PSL były jeszcze gorsze. Nie chodzi o to, abyśmy mówili, że tamci bardziej kradli, a tamci zrobili mniej. Zgadzam się, że obecna sytuacja wynika z wielu lat zaniedbań. Ale to już trzy lata rządów tej partii. Składamy ustawy, które wynikają z postulatów społecznych. Złożyłem 20 projektów ustaw, które już powinny być wdrożone w życie. One są nadal mrożone przez PiS – uzupełnił parlamentarzysta.

(18.12.2018 za cenyrolnicze.pl, fot. swiatrolnika.info)