Gangsterskie metody zdobywania przewagi konkurencyjnej w branży mleczarskiej? Rutkowski bada sprawę podpaleń zakładu mleczarskiego na Pomorzu

W dniach 23.05 oraz 29.11.2018 w zakładzie mleczarskim w Zielinie (gm. Trzebielino, pomorskie) wybuchły dwa pożary. Ogień strawił m.in. część mieszkalną zakładu, pomieszczenia biurowe, gospodarcze, halę produkcyjną, naruszył konstrukcję dachu. Firma poniosła wielomilionowe straty, wielokrotnie większe od możliwych do uzyskania odszkodowań.

Sprawę od dłuższego czasu bada policja. Obecnie dochodzenie prowadzi również detektyw Krzysztof Rutkowski. Coraz bardziej jasne jest, że mamy do czynienia z celowymi podpaleniami, na co wskazują opinie biegłych i dowody, a także okoliczności obu zdarzeń. Mocno brany jest pod uwagę również wątek prób wyeliminowania firmy z rynku.

19 grudnia w Miastku odbyła się konferencja prasowa biura Rutkowskiego z udziałem przedstawicieli zarządu Starej Mleczarni.

Firma aktywnie pracuje nad przywróceniem możliwości produkcyjnych i odbudową zakładu. Za wskazanie sprawcy wyznaczono wysoką nagrodę pieniężną w wysokości 40 000 zł.

(Informacja prasowa Stara Mleczarnia)