OSM Łowicz przejdzie restrukturyzację

03.01.2019

– Spółdzielnia musi przejść proces restrukturyzacji, bo w sposób działania, w jaki pracowała do tej pory, nie da się dalej funkcjonować. Zostały postawione pewne, konkretne cele i działania – powiedziała Iwona Grzybowska, prezes OSM Łowicz.

Plan restrukturyzacji został już częściowo przygotowany i na pewno do końca 2018 roku powstanie całkowicie. – Będzie tam zebrane wszystko co musi być zrobione w tej firmie, aby przynieść efekty. Tak naprawdę restrukturyzacja będzie dotyczyła każdego działu – od skupu mleka, przez transport, produkcję i dział sprzedaży. O szczegółach na razie nie będę mówić – zastrzega prezes Grzybowska.

Firma na koniec roku 2018 wykazała stratę, ale ma bezpieczną płynność finansową. Strata jest niezmienna od kilku miesięcy i co najważniejsze, nie powiększa się. – Próbujemy ją powoli zmniejszać, ale nie da się straty tworzonej przez osiem miesięcy odbudować z dnia na dzień. Jak w każdej spółdzielni, strata zostanie pokryta z funduszu zasobowego na koniec roku w chwili rozliczenia. Wartość funduszu zasobowego jest o około 130% wyższa niż strata firmy. Taka była decyzja walnego zgromadzenia i nie tylko, bo przed nim odbyły się zebrania rejonowe, na których udziałowcy podjęli taką decyzję, którą delegaci przegłosowali na walnym – mówi prezes OSM Łowicz.

(03.01.2019 za Roman Wieczorkiewicz, portalspozywczy.pl)