Stabilizuje się sytuacja na rynkach światowych

08.01.2019

Zapytaliśmy prezesa Mlekpolu, jaki może być zaczynający się rok. – Faktem jest, że każdy rok jest inny, każdy niepowtarzalny. Zdarza się tak, że na początku dominuje pesymizm lub nadmierny optymizm, a rok kończy się zupełnie zaskakująco – powiedział Edmund Borawski, prezes Mlekpolu.

– Moim zdaniem sytuacja na rynkach światowych się stabilizuje. Możemy zaobserwować niewielką dynamikę wzrostu produkcji mleka, ale też zwiększenie konsumpcji na nowych rynkach sprzedaży. Te trendy będą się równoważyć, co spowoduje bardzo zbliżoną sytuację do tej, z którą mieliśmy do czynienia w mijającym roku – mówi prezes Mlekpolu.

Dodaje, że firma jest przygotowana na wyzwania. Jesteśmy przekonani, że nadchodzący 2019 rok będzie odrobinę lepszy niż ten mijający, zarówno dla nas, jak i producentów mleka – mówi Edmund Borawski.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol posiada 12 zakładów. Co roku skupuje i przerabia ponad 1,7 mld litrów mleka, co stanowi 15% skupu surowca w kraju. Mleko odbiera od 11 tys. rolników, zatrudnia 2,3 tys. pracowników.

(08.01.2019 za Roman Wieczorkiewicz, portalspozywczy.pl, fot. PTWP)