Protesty rolnicze mają charakter polityczny

28.01.2019

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski uważa, że organizatorzy blokad nie walczą o żadne sprawy rolnicze, ale wykorzystują trudną sytuację rolników i budują nową organizację o charakterze politycznym – AGROUnię.

– Nie mam żadnych złudzeń po ostatnich rozmowach; tu nie chodzi o żadne sprawy rolnicze, chodzi – jak zresztą kierownictwo tej organizacji podkreśliło – o projekt polityczny zbudowania organizacji, która będzie mocniejsza niż wszystkie partie polityczne w Polsce – powiedział w poniedziałek w Brukseli dziennikarce RMF FM minister Ardanowski.

– Jak ktoś mówi, że ma w nosie rozmowy z ministerstwem, ekspertami, pracownikami ministerstwa, bo on uważa, że nie musi, bo tworzy jakąś nową siłę polityczną, to ma do tego prawo, ale ja mogę wyrazić tylko zażenowanie. I wątpliwość, że rolnicy – mówiąc wprost – tak łatwo dają się wkręcać człowiekowi, który wydaje się o sprawach rolnictwa wie bardzo, bardzo mało – dodał minister rolnictwa mówiąc o prezesie AGROUnii Michale Kołodziejczaku.

Ardanowski powtórzył swoje zaproszenie do okrągłego stołu nt. przyszłości polskiego rolnictwa z udziałem producentów, przetwórców, konsumentów i dystrybutorów.

Jego zdaniem, do tych ostatnich, czyli dystrybutorów, należy skierować pytania o zalew rynku produkcją zagraniczną.

(28.01.2019 za PAP, fot. PTWP)