Kaszëbsczi Sër naturalny nowy ser, nowe opakowanie

Po małych serach smakowych (z cebulką i z czarnuszką) Stara Mleczarnia SA wprowadziła do sprzedaży Kaszëbsczi Sër naturalny, bez dodatków. Ser jest dostępny w sieci sklepów Biedronka w ofercie polskich, regionalnych produktów w ramach akcji „Dumni z tego co nasze. Kuchnia polska”

Podobnie jak inne sery Starej Mleczarni, również ten został wyprodukowany na bazie naturalnych składników, bez dodatków chemicznych. Kaszëbsczi Sër to ser dojrzewający nalewany (czyli prasowany pod wpływem grawitacji), z drobnym dziurkowaniem. Kaszëbsczi Sër naturalny pojawił się po raz pierwszy w nowym, bardziej ekologicznym opakowaniu, współgrającym z filozofią firmy.

Nowe bioopakowania wykonane są z surowców roślinnych (skrobi, celulozy). W procesie kompostowania przemysłowego lub w warunkach sprzyjających ulegają degradacji w czasie krótszym niż 180 dni, co w przypadku foliowych opakowań może trwać nawet 400-500 lat. Badania wykazały także, że barierowość tych bioopakowań (czyli ich przepuszczalność gazów i pary wodnej) przewyższa właściwości konwencjonalnych opakowań foliowych z tworzyw sztucznych.

(Informacja prasowa STARA MLECZARNIA)