Ruszyły Targi Ferma w Łodzi

15.02.2019

W tym roku Hale EXPO i MOSiR w Łodzi już po raz piąty będą gościć uczestników Targów Ferma, stanowiących jedną z największych imprez targowo-hodowlanych w Polsce.

Podczas tego wydarzenia ponad 250 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt, począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), maszyny do zbioru i konserwacji pasz, jak również ciągniki.

W ciągu trzech dni targowych organizator przewiduje ponad 30 000 zwiedzających: hodowców bydła, świń i drobiu z całej Polski.

Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W ponad 20-letniej historii imprezy, co roku ważnym punktem programu jest konferencja naukowo-techniczna, podczas której zostanie wygłoszonych 31 referatów moderowanych przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabraknie tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski czy prof. Z. Pejsak.

Ważnym tematem dla hodowców bydła będzie forum genetyczne przygotowane przez Centrum Genetyki Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka pt. „Zwiększenie zysków z produkcji mleka z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć genetyki“.

W tym roku odbędzie się również debata: „Aktualne problemy polskiego rolnictwa i możliwości ich rozwiązania”, na której obecność zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Ciekawym punktem konferencji będą również panele dyskusyjne prowadzone przez pracowników Centrum Doradztwa Rolniczego poświęcone zarządzaniu podstawowym stadem krów mlecznych oraz wspólnej polityce rolnej po 2020 roku.

Po raz drugi na Fermie dostępna będzie Strefa Wiedzy, przygotowana wspólnie z firmą Tasomix, gdzie specjaliści odpowiedzialni za poszczególne grupy zwierząt odpowiedzą zainteresowanym na pytania z zakresu chowu i hodowli zwierząt.

(15.02.2019 za farmer.pl, fot. topagrar.pl)