OSM Łowicz eksportuje 20% produkcji

19.02.2019

– W tej chwili nasz eksport to około 20% w ujęciu wartościowym. Jesteśmy obecni na każdym kontynencie, nasze produkty dostarczane są do ponad 50 krajów świata i mocno staramy się rozwijać na tym polu – powiedziała Iwona Grzybowska, prezes OSM Łowicz.

Prezes podkreśla, że w Polsce przede wszystkim mamy zbyt dużą produkcję mleka. – Jako konsumenci nie jesteśmy w stanie spożyć takiej ilości nabiału, jaką produkuje się w Polsce, stąd konieczny jest eksport. I w tym widzę szansę dla naszej branży. Drugim obszarem, który wydaje mi się bardzo korzystnym, jest wejście w produkty niszowe. Szczególnie dobrze rozwijają się produkty BIO i te wpisujące się w trendy związane z czystą etykietą. Konsumenci również w coraz większym stopniu zwracają uwagę na funkcjonalność opakowań w jakich oferowane są produkty. Wygoda, szybkość i bezpieczeństwo użytkowania produktu jest coraz bardziej ceniona – mówi Iwona Grzybowska.

Zaznacza, iż OSM Łowicz w największym stopniu wyszła naprzeciw właśnie tym potrzebom konsumenckim i ma to miejsce w kilku kategoriach produktowych. – Przykładami takich działań jest nowy format kartonu z innowacyjną zakrętką dla mleka i śmietanek łowickich UHT czy serowa nowość na półce – Ser Księżak zapakowany w opakowanie typu koperta z możliwością jego wygodnego wielokrotnego otwierania i zamykania, w którym ser ułożony jest na tacce która umożliwia szybkie wyjmowanie i wkładanie sera oraz pozwala na eksponowanie równego serowego wachlarza na tacce podczas posiłku – mówi prezes Grzybowska.

(19.02.2019 za Romana Wieczorkiewicz, portalspozywczy.pl, fot. OSM Łowicz)