Zakład Danone w Bieruniu z niskim wskaźnikiem rotacji kadr

19.02.2019

Zakład Danone w Bieruniu chwali się 7% wskaźnikiem rotacji kadr. W Polsce ten wynik średnio to 21%. Fabryka oferuje pracownikom obok szkoleń i edukacji także specjalne benefity, np. program promujący, w którym pracownicy sami oceniają swoich współpracowników.

Artykuły spożywcze z zakładu Danone w Bieruniu są dystrybuowane do przeszło 20 krajów w Europie i do Stanów Zjednoczonych. Powstaje tam 250 wariantów produktów mlecznych, a część tych artykułów spożywczych, produkowanych jest wyłącznie w Fabryce w Bieruniu.

Zatrudnieni w Bieruniu tworzą 600-osobowy zespół. Średnio pracują w zakładzie aż 10 lat.

– Sukces biznesowy fabryki zawdzięczamy naszym doświadczonym i zaangażowanym pracownikom – stwierdza w wypowiedzi dla mediów Rafał Piwowarski, nowy dyrektor fabryki Danone w Bieruniu. – Dlatego przywiązujemy tak ogromną wagę do tego, by tworzyć przyjazne miejsce do pracy – dodaje.

Kobiety zatrudnione w firmie mogą liczyć m.in. pokrycie kosztów prywatnego porodu, a w ciągu roku po narodzinach dziecka pakiet prywatnej opieki medycznej zostaje rozszerzony na całą rodzinę.

Zatrudnieni w fabryce mogą liczyć między innymi na bony i paczki świąteczne, dodatkowe środki na wyjazd wakacyjny czy niskoprocentowe pożyczki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Pracowniczych.

(19.02.2019 za PulsHr)