Mlekpol wystawia się na Gulfood 2019 w Dubaju

22.02.2019

Targi Gulfood w Dubaju to jedna z największych i najważniejszych imprez branży spożywczej na świecie. W wydarzeniu uczestniczy 5000 wystawców ze 120 krajów. Mlekpol już po raz trzeci prezentuje swoje produkty kontrahentom z Bliskiego Wschodu i Azji.

– Ubiegły rok zakończyliśmy najwyższą w historii Spółdzielni wartością eksportu. Ilości naszych wyrobów oraz sprzedaż konsekwentnie rosną, stąd oczywista jest nasza obecność na tak ważnym światowym wydarzeniu branży spożywczej, jakim są targi Gulfood 2019 w Dubaju. Zagraniczni odbiorcy chcą kupować bardzo dobrej i powtarzalnej jakości produkty, dlatego wybierają nasze wyroby. Marki Mlekpolu są obecne na 6 kontynentach i rozpoznawane przez konsumentów w takich krajach jak Chiny, Korea, Singapur, Indonezja, Filipiny, Libia czy Maroko. Na naszym stoisku w Dubaju zwiedzający mogą spróbować różnych produktów, które powstają na bazie najlepszego polskiego mleka i słyną z najwyższej jakości, co konsumenci sami podkreślają. Obserwujemy zainteresowanie serami – na czele z mozzarellą i serkami do smarowania, produktami proszkowymi, masłem, mlekiem i śmietankami Łaciate, ale również produktami i markami tworzonymi specjalnie pod specyficzne potrzeby i wymagania zagranicznych rynków – mówi Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu SM Mlekpol w Grajewie.

To 24 edycja targów w Dubaju. Organizator spodziewa się frekwencji przekraczającej 100 000 osób. Gulfood 2019 odbywa się terminie od 17 do 21 lutego.

(22.02.2019 za portalspozywczy.pl, fot. portalspozywczy.pl)