Minister rolnictwa chce, aby sklepy oferowały 50% polskiego asortymentu

01.03.2019

Jan Krzysztof Ardanowski – minister rolnictwa i rozwoju wsi – podczas spotkania z mleczarzami ujawnił, że chce wprowadzić przepisy, które będą stopniowo obniżały ilość zagranicznych towarów na półkach sklepowych.

27 lutego br. w siedzibie KZSM Zw. Rew. w Warszawie, odbyło się sympozjum pn. „Aktualna sytuacja w sektorze i na rynku mleczarskim”. Sympozjum to cykliczne spotkanie z udziałem przewodniczących rad nadzorczych i prezesów zarządów spółdzielni mleczarskich zrzeszonych w KZSM Zw. Rew., na którym poruszane są aktualne problemy i zagadnienia związane z sektorem mleczarskim.

Związek pisze na swoich stronach, że podczas spotkania poruszono problem wysokich marż stosowanych przez sieci handlowe, które według przedstawicieli branży mleczarskiej zaburzają funkcjonowanie rynku. Minister Ardanowski podkreślił, że będzie chciał wprowadzić przepisy, które będą nakazywały zakup przez sklepy co najmniej 50% towaru polskiego, tak aby stopniowo obniżać ilość zagranicznego towaru na półkach.

Minister apelował, aby zachęcać konsumentów do kupowania polskich produktów. W tym celu producenci mogą stosować np. oznaczenie ,,Produkt Polski” z flagą polską na opakowaniu.

(01.03.2019 za dlahandlu.pl za mleczarstwopolskie.pl, fot. MRiRW)