Krowie na zdrowie program podnoszący wydajność pastwisk i jakość mleka

05.03.2019

„Krowie na Zdrowie” – to program firm Barenbrug, Corteva Agriscience™ działu rolniczego firmy DowDuPont i De Heus opracowany z myślą o hodowcach bydła mlecznego w Polsce.

Jego celem jest edukacja hodowców oraz przekazanie im praktycznej wiedzy na temat tego, w jaki sposób można zwiększyć efektywność łąk i pastwisk, wyprodukować wysokiej jakości kiszonkę, odpowiednio żywić krowy treściwymi i zdrowymi paszami, a w konsekwencji dostarczyć wysokiej jakości mleko.

Rolnik na stronie www.krowienazdrowie.pl może znaleźć kompleksowe informacje na temat użytków zielonych, kiszonek i żywienia bydła oraz otrzyma możliwość kontaktu do świetnych specjalistów z dziedzin dotyczących szeroko pojętej agrotechniki i żywienia zwierząt.

Uczestnicy programu otrzymają możliwość obserwacji wybranych gospodarstw, które opierają żywienie bydła na wysokiej jakości paszach objętościowych. W ramach programu gospodarstwa te przeprowadzą renowacje uzysków zielonych, a następnie pochwalą się wynikami tych prac.

Ponadto hodowca będzie miał dostęp do informacji na temat rozwiązań poprawiających żywienie zwierząt oraz możliwość śledzenia jak działają produkty, dzięki którym obserwowane gospodarstwa zwiększają wydajność produkcji mleka.

Program „Krowie na zdrowie” jest kontynuacją znanego na całym świecie programu Grass into Gold.

(05.03.2019 za światrolnika.info)