Modern-Expo Ambasadorem Województwa Lubelskiego

Modern-Expo SA została wybrana Ambasadorem Województwa Lubelskiego. Tytuł ten jest przyznawany wybitnym osobom, instytucjom oraz firmom, które wniosły istotny wkład w promowanie Lubelszczyzny w kraju i poza jego granicami.

Modern-Expo, międzynarodowy producent i dostawca kompleksowego wyposażenia dla branży retail, został wybrany Ambasadorem Województwa Lubelskiego w kategorii firma. Przedsiębiorstwo wyłoniono spośród 6 innych z regionu, które otrzymały nominację do tego tytułu we wspomnianej kategorii. Spółka została doceniona przez Kapitułę konkursu za jej sukcesy na rynku polskim i zagranicznym.

– Dwudziestosześcioprocentowy wzrost sprzedaży, jaki odnotowaliśmy w 2018 roku, pierwsze miejscem w województwie lubelskim w rankingu Diament Forbesa oraz wyróżnienia branżowe, m.in. Innowacje Handlu za inteligentną półkę sklepową, potwierdzają znaczenie naszej firmy dla regionu. Międzynarodowy zasięg naszej działalności i rozpoznawalność wśród liczących się przedstawicieli sektora handlowego wpływa na pozytywny odbiór Lubelszczyzny w Polsce oraz poza jej granicami, jako obszaru przyjaznego dla biznesu, sprzyjającego rozwojowi – mówi Bogdan Łukasik, przewodniczący rady nadzorczej i dyrektor generalny Modern-Eхро.

– Dzięki wieloletniej działalności i licznym inwestycjom w mieście wrośliśmy w biznesowy krajobraz Lublina. Otwarte w 2018 nowe centrum logistyczno-produkcyjne, ulokowane w strefie ekonomicznej na Felinie, daje zatrudnienie niemal 100 pracownikom różnych specjalizacji. Finalizowana właśnie przez nas budowa centrum badawczo-rozwojowego przyniesie kolejne miejsca pracy dla specjalistów. Wspieramy też rozwój lokalnej przedsiębiorczości, współpracując z platformą Idealist Parku Naukowo-Technicznego Energii – zauważa Bogdan Łukasik.

Modern-Expo jest w swojej branży liderem w Europie Środkowo-Wschodniej, a w ciągu ostatnich kilku lat otworzyła oddziały w Londynie, Berlinie, Paryżu, Amsterdamie oraz Dubaju i zatrudnia prawie 3500 osób. Wyróżnikiem lubelskiego przedsiębiorstwa jest stałe udoskonalanie oferty i proponowanie klientom nowoczesnych rozwiązań. Spółka dostarcza swoje kompleksowe rozwiązania do największych światowych firm, m.in. Groupe Auchan, Carrefour, TESCO, Żabka Polska, McDonald’s, Grupa METRO, X5 Retail Group, MAGNIT, Grupa Schwarz, CCC, Coca Cola, REWE Group, SPAR czy Inditex Group.

Prestiżowe wyróżnienia Ambasador Województwa Lubelskiego zostały przyznane przez Kapitułę Honorową złożoną z członków zarządu województwa, przewodniczącego sejmiku oraz przedstawicieli lokalnych mediów już po raz 20. W tegorocznej edycji łącznie napłynęło 30 zgłoszeń dla wszystkich 3 kategorii: osoba, instytucja oraz firma. W kategorii osoba uhonorowano artystkę Anię Dąbrowską, która jest uznawana za jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek. W kategorii instytucja zwyciężyli członkowie młodzieżowej drużyny robotyki Spice Gears 5883, złożonej z 35 uczniów kraśnickich szkół średnich. Największe sukcesy do tej pory odnieśli reprezentując Polskę podczas olimpiad robotycznych First Global w Waszyngtonie (2017) i Mexico City (2018).

(Informacja prasowa Modern-Eхро)