PGS zaniepokojona planami ingerencji rządu w rozwój marek własnych

11.03.2019

Polska Grupa Supermarketów, skupiająca m.in. sklepy Top Market i Minuta8, która od dwóch lat rozwija markę własną – O! Dobre. Pewne. Twoje, wyraża obawy o efekt rządowych działań w sprawie ograniczenia udziałów marek własnych na półkach sklepów.

– Propozycja przedstawiona przez Premiera Morawieckiego jest niepokojąca. Pod hasłem walki z dużymi sieciami handlowymi, rząd może nieopatrznie pozbawić źródła dochodu setki przedsiębiorców i pracowników sektora handlu – mówi Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

Zdaniem PGS tego typu ustawa mogłaby przynieść skutki odwrotne do zamierzonych, rykoszetem trafiając w polski handel. W tym wypadku poszkodowane byłyby głównie marki własne polskich sieci handlowych, które w przeciwieństwie do zagranicznych, częściej korzystają z polskich produktów i nie są dostępne na innych rynkach europejskich. Pod znakiem zapytania stoi również zgodność ustawy z prawem europejskim, zapewniającym wolność i równość gospodarczą wszystkich podmiotów działających na jednolitym europejskim rynku.

(11.03.2019 za dlahandlu.pl)