ARiMR inwestuje w IT

12.04.2019

Agencja ogłosi przetargi na usługi związane z cyberbezpieczeństwem o wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Chce też więcej robić we własnym zakresie, żeby zwiększyć oszczędności – pisze Puls Biznesu.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która jest ważnym klientem branży IT, w ubiegłym roku ogłosiła przetargi na usługi wsparcia największych systemów, warte ponad 200 mln zł. W tym roku zadba o bezpieczeństwo – informuje gazeta.

– Planujemy zamówienia z obszaru bezpieczeństwa o wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Chcemy lepiej zabezpieczyć się przed włamaniami i ingerencją w naszą strukturę, planujemy też wzmocnić kontrolę działalności biznesowej: wyłapywanie oszustw, typowanie do kontroli etc. – mówi Marek Deutsch, wiceprezes ARiMR.

Agencja zrealizowała już część inwestycji w tym obszarze, np. w tym roku znacząco rozbudowała system do analityki i monitoringu danych. Obecnie rozpoczyna wdrożenie systemu, który będzie centralnym elementem powstającego tzw. security operations center. W planach ma też rozszerzenie obszaru cyberbezpieczeństwa – m.in. wprowadzenie kompletnej ochrony przed utratą danych (DLP), rozszerzonej ochrony stacji końcowych oraz zawarcie nowej umowy na doradztwo w zakresie cyberbezpieczeństwa.

„Całkowitą nowością będzie u nas wykorzystanie sztucznej inteligencji i analizy danych m.in. o zachowaniach użytkowników – mówi cytowany przez gazetę Sebastian Jaworski, dyrektor departamentu informatyki ARiMR.

ARiMR, która co roku wypłaca dziesiątki miliardów złotych, planuje też nawiązać współpracę z Ministerstwem Finansów, które z sukcesem prowadzi działania antyfraudowe, np. za pomocą JPK – czytamy.

(12.04.2019 za PAP)