WART-MILK uporała się ze skutkami zawalenia półek w magazynie UHT

7 kwietnia 2019 roku, w godzinach wieczornych, na terenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej WART-MILK w Sieradzu doszło do zawalenia się regałów wysokiego składowania w magazynie UHT. Na regałach składowano ponad 2 tys. palet z gotowymi produktami UHT (mleko i śmietanki).

W ciągu kilku dni w akcji ratowniczej uczestniczyło kilkanaście zastępów Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu, Ochotnicze Straże Pożarne z pobliskich miejscowości, jak również Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Łodzi. Do uprzątnięcia zawalonych regałów został użyty specjalistyczny sprzęt.

Co najważniejsze, przez cały okres usuwania szkód po zdarzeniu dział produkcji pracował nieprzerwanie, zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem. Zaistniała sytuacja w żaden sposób nie wpłynęła na stabilną kontynuację działalności Spółdzielni, a przede wszystkim zapewnienie ciągłości i kompletności dostaw do klientów. Sprawnie wyeliminowaliśmy ryzyko zakłóceń w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Działamy z tą samą mocą i w sposób ciągły, jak przed wypadkiem.

W akcji porządkowania magazynu oraz terenu wokół hali magazynowej brali udział pracownicy OSM WART-MILK, dostawcy, jak również ludzie nie związani bezpośrednio ze Spółdzielnią. Spółdzielnia Mleczarska WART-MILK dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom za okazaną nam pomoc, wsparcie i zrozumienie.

(Informacja prasowa WART-MILK)