Rynek suplementów diety, w tym odżywek białkowych, to 4 miliardy złotych

24.04.2019

Odżywki białkowe cieszą się największą popularnością wśród gamy suplementów diety dla sportowców. Stanowią w sprzedaży największą wartość wśród całego asortymentu.. Są pełnowartościowym posiłkiem przed i po wysiłku fizycznym, zapobiegają katabolizmowi mięśni i przyspieszają przemianę materii – powiedziała serwisowi portalspożywczy.pl Dorota Gorzkowska, współwłaściciel firmy Poland Food z Gniezna.

– Szacuje się, że rynek suplementów diety ma wartość 4 miliardów złotych. Sportowcy najczęściej sięgają po WPC, czyli koncentrat białek serwatkowych oraz po WPI – izolat białek serwatkowych – mówi Gorzkowska.

– PF NUTRITION to pierwsza ekskluzywna marka odżywek dla sportowców, która spełnia wymagania świadomych klientów. Jest to odpowiedź na zdrowy styl życia i wysoką jakość, która jest w dzisiejszych czasach wymagana i chcemy ją spełniać. Jesteśmy marką coraz bardziej popularną, która ma grono swoich stałych klientów. Patrząc obiektywnie na rynek suplementów diety w Polsce, jest on bardzo nasycony i nasza strategia nie jest mocno na niego ukierunkowana – mówi Dorota Gorzkowska.

Jak zaznacza, plan ekspansji sprzedaży jest skierowany na kraje Unii Europejskiej, w nich firma odnotowuje coraz większy wzrost popytu na nasze produkty oraz na kraje Bliskiego Wschodu. – W ostatnich miesiącach z powodzeniem zaistnieliśmy w Chinach, gdzie nasze produkty są bardzo popularne, doceniona jest tam nasza wysoka jakość, charakteryzujemy się wyjątkowym i eleganckim opakowaniem oraz ekskluzywnością, czego oczekuje na tamtejszym rynku klient – podkreśla.

(24.04.2019 za Roman Wieczorkiewicz, portalspozywczy.pl, fot. portalspozywczy.pl)