E-wnioski o dopłaty coraz bardziej popularne wśród rolników

26.04.2019

Rolnicy coraz chętniej składają wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za pomocą aplikacji mobilnej – wynika z informacji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do tej pory złożyli ich ponad 380 tys. Mają na to czas do 15 maja br.

Agencja przestrzega rolników, że warto złożyć wnioski w terminie. Ci, którzy się spóźnią, nie otrzymają pełnej kwoty dopłat – przypomina rzecznik ARiMR Paweł Mucha.

Do złożenia wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe pozostało rolnikom już niewiele ponad dwa tygodnie. W przypadku wniosków złożonych po 15 maja będą przyznawane dopłaty pomniejszane o 1% za każdy dzień opóźnienia.

ARiMR wyjaśniła, że dzięki aplikacji „eWniosekPlus” wnioski o dopłaty można składać wygodnie przez internet. Jeśli rolnicy nie mają do niego dostępu, mogą zgłosić się do biur powiatowych Agencji, gdzie znajdują się stanowiska komputerowe. Po pomoc w wypełnianiu wniosków można udać się do ośrodków doradztwa rolniczego. W tegorocznej wersji aplikacji wprowadzono szereg ułatwień i podpowiedzi pomocnych w wypełnianiu wniosku.

„Do najważniejszych udogodnień należy m.in. wyświetlanie komunikatów sygnalizujących błędy popełnione w trakcie wypełniania wniosku czy rozszerzenie informacji prezentowanych w tabeli z działkami referencyjnymi” – wskazał rzecznik ARiMR.

Dwa tygodnie temu, Agencja informowała, że za pomocą aplikacji złożono ponad 200 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe.

(26.04.2019 za PAP)