Polska żywność musi trafiać na wszystkie europejskie stoły

12.05.2019

– Polska żywność jest najzdrowsza, najsmaczniejsza i musi trafiać na wszystkie europejskie stoły – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Chcemy, żeby zapanowała normalność. Państwo polskie ma działać na rzecz polskich producentów, polskich rolników, polskich pracowników. Dlatego nie dajemy się zepchnąć do narożnika wszystkim, którzy z dalekiej Brukseli od czasu do czasu próbują nas wystraszyć – mówił premier.

Dodał, że jednak „potrzebna jest mobilizacja”. – Weźmy nasze sprawy w nasze ręce, pójdźmy do głosowania za dwa tygodnie, bo od tego będzie zależeć przyszłość Polski – powiedział Morawiecki.

W sobotę, w zabytkowym parku miejskim w Mławie, odbyło się wydarzenie pt. „Nasze smaki”, podczas którego promowano produkty wytwarzane przez przedsiębiorców branży spożywczej oraz regionalnych producentów tradycyjnej, zdrowej żywności.

– Wiecie szanowni państwo, czego mi najbardziej brakowało jak studiowałem za granicą, w Niemczech, czy w Stanach Zjednoczonych? Smaku polskiego chleba. Nie do zastąpienia. To nie to, co amerykańskie tosty, czy jakaś frużelina włoska, czy oranżada niemiecka. To zupełnie niepowtarzalny smak – zaznaczył Morawiecki zwracając się do mieszkańców Mławy.

Jak podkreślił „polska żywność jest najzdrowsza, najsmaczniejsza i musi trafiać na wszystkie europejskie stoły”.

– PiS walczy o to, żeby polscy rolnicy mieli europejskie dopłaty do hektara, europejskie warunki gospodarowania, europejskie wynagrodzenia. To jest nasz cel na kolejne lata – mówił Morawiecki. Jak wskazał, jednym z realizowanych przez obecny rząd celów jest zwiększenie możliwości dystrybucji dla rolnika i skrócenie drogi „od pola do stołu konsumenta”. „Ominąć jak najwięcej pośredników – sklepów, hurtowników, bo wtedy marża dla rolników będzie jak najwyższa”.

(12..05.2019 za PAP)