Tetra Pak po raz kolejny głównym sponsorem Sweets & Coffee Forum

Warszawa, 9 maja 2019 – 20 maja w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się V Forum Rynku Kawiarni – Cukierni – Lodziarni – Piekarni Sweets & Coffee Forum – kluczowe, doroczne spotkanie przedstawicieli wymienionych branż. Tetra Pak, lider produkcji opakowań wielomateriałowych, maszyn do pakowania żywności płynnej i stałej, odpowiedzialny także za ich serwisowanie, po raz kolejny został głównym sponsorem wydarzenia.

Na Forum co roku spotykają się właściciele niezależnych kawiarni, cukierni, lodziarni i piekarni, prezesi, członkowie zarządów i dyrektorzy firm z tego sektora oraz kupcy i menedżerowie bezpośrednio odpowiedzialni za zakupy, rozwój i inwestycje w sieciach. Tetra Pak należy do biorących udział w wydarzeniu dostawców, którzy zapewniają innowacyjne technologie, urządzenia i produkty dla branży spożywczej.

– Obecność na Sweets & Coffee Forum pozwala na udział w inspirujących dyskusjach (między innymi w formule Bussiness Speed Dating) i wysłuchanie ekspertów, którzy są liderami w tej stale rozwijającej się branży – mówi Kinga Sieradzon, dyrektor zarządzająca Tetra Pak. – Cieszymy się, że możemy po raz kolejny zaprezentować naszą ekspertyzę w obszarze rozwiązań dla sektora HoReCa oraz współpracy nad konceptami i recepturami produktów, jak i przyjaznych dla środowiska opakowań. Wierzymy, że aspekt ten leży w obszarze zainteresowań przedstawicieli branży – dodaje Sieradzon.

Prelegentem Tetra Pak będzie w tym roku Tomasz Wajs, Business Development Manager firmy. Jego wystąpienie to okazja do przybliżenia uczestnikom Forum roli opakowań kartonowych i możliwości rozwoju nowych kategorii dla segmentu HoReCa oraz sieci kawiarnianych. Przedstawiciele Tetra Pak zaprezentują również propozycje konkretnych form opakowań przygotowanych specjalnie dla branży. Będą to między innymi kartonowe opakowania na wodę, wodę smakową i funkcjonalną oraz kawę (w tym cold brew) o pojemności 330 ml i 500 ml oraz poręczne opakowania na mleko o pojemności 1500 ml z przeznaczeniem dla baristów.

O szczegółach dotyczących zalet, funkcjonalności i możliwości wykorzystania opakowań kartonowych w segmencie HorReCa będzie można porozmawiać z przedstawicielami Tetra Pak na stoisku w głównym foyer.

Opakowania kartonowe produkowane przez Tetra Pak składają się z papieru, cieńszej niż ludzki włos warstwy folii aluminiowej oraz części polietylenowej, co daje pewność, że są bezpieczne dla przechowywanych produktów. Dodatkowym atutem tego typu opakowań jest to, że można je dowolnie obrandować, a po opróżnieniu poddać całkowitemu recyklingowi.

(Informacja prasowa Tetra Pak)