Będziemy promować markę polskiej żywności na świecie i w Europie

12.05.2019

– Będziemy promować markę polskiej żywności na świecie i w Europie – powiedział w Szczecinie szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas regionalnej konwencji Koalicji Europejskiej. Zaznaczył, że obecnie nie otwiera się nowych rynków na Wschodzie ani nie umacnia się tych na Zachodzie.

– Przywrócimy normalność, przywrócimy zgodę, tylko muszą wygrać ci, którzy nie są zarażeni ciężką chorobą nienawiści, która zatruwa serca i umysły – powiedział w niedzielę 12 maja w Szczecinie podczas konwencji Koalicji Europejskiej przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jak zaznaczył, „wielu może nawoływać do porozumienia i zgody”. – Tylko sprawdźmy, jakie mają intencje – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Szef ludowców zapewniał, że Koalicja Europejska będzie „promować markę polskiej żywności na świecie i w Europie”.

– Przywrócimy tę markę, bo dzisiaj się nie otwiera nowych rynków ani na Wschodzie, ani też tych na Zachodzie się nie umacnia – powiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał, że obecny rząd „obraził naszych strategicznych sojuszników, Francuzów, we wspólnej polityce rolnej”.

– To nie o to chodzi w promocji żywności, żeby uczyć posługiwać się nożem i widelcem – powiedział szef PSL. Dodał, że pozycja polskiego rolnictwa jest „sprawą kluczową”.

(12.05.2019 za PAP, fot. PTWP)