Cykl konferencji „Fakty i mity o mleku” rozpoczęty!

14.05.2019

Pierwsze spotkanie z cyklu konferencji „Fakty i mity o mleku” odbyło się 13 maja w Łodzi w Restauracji Book&Cook ul. Piotrkowska 138/140, Łódź.

Dziś, 14 maja, gościmy w Poznaniu w Restauracji Dąbrowskiego 42 Restauracja Kawiarnia Warsztaty Kulinarne, ul. Dąbrowskiego 42, Poznań.

Cykl poświęcony jest wartościom mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie człowieka. Jego celem jest propagowanie spożywania mleka i jego przetworów poprzez informowanie o roli nabiału w naszym organizmie.

Konferencje „Fakty i mity o mleku” są odpowiedzią na rozpowszechniany w mass mediach nieprawdziwy pogląd, że mleko ma „szkodliwy” wpływ na zdrowie człowieka.

W trakcie konferencji obalimy rozpowszechniane w Internecie mity na temat mleka oraz przedstawimy fakty naukowe. Uczestnicy dowiedzą się jaką rolę nabiał pełni w naszej diecie, a podczas warsztatów kulinarnych nauczą się przygotowywać smaczne i zdrowe dania z mleka i jego przetworów. Każdy będzie mógł porozmawiać z lekarzem i dietetykiem by wyjaśnić nurtujące go zagadnienia.

Działanie „Fakty i mity o mleku” sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka.

(14.05.2019 za izbamleka.pl, fot. izbamleka.pl)