Spomlek świętuje 110-te urodziny

– 400 gości z całej Polski 27 czerwca świętowało uroczyste obchody jubileuszu 110-lecia Spółdzielczej Mleczarni Spomlek w Radzyniu Podlaskim. To wyjątkowy jubileusz, ponieważ dotyczy wieloletnich tradycji spółdzielczych ziemi radzyńskiej, które do dziś z sukcesem udaje nam się kultywować – podkreślał w czasie gali Edward Bajko, Prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Miejsce eventu również nie było przypadkowe. Piękny obiekt Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego Parisel Palace w Klimkach otoczony bajecznymi łąkami i lasami znakomicie ukazuje walory Podlasia, z którego wywodzą się wieloletnie tradycje mleczarskie.

W gali wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, uczelni wyższych, prezesi i dyrektorzy lokalnych instytucji i firm, klienci i kontrahenci firmy, emerytowani i obecni pracownicy firmy, jak również reprezentacje mediów branżowych i lokalnych.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiego rysu historycznego firmy Spomlek. Bożena Nowak, kierownik do spraw zarządzania jakością oraz Antoni Zwoiński, dyrektor zakładu w Parczewie zabrali gości w sentymentalną podróż do czasów narodzin tradycji spółdzielczych na ziemiach radzyńskich. Towarzyszył jej pokaz starych fotografii, jak również zapowiedź filmu „Historia polskiego serowarstwa”, który już wkrótce będzie miał swoją oficjalną premierę. Zaprezentowane zostały również krótkie materiały filmowe o firmie i markach.

Głównym punktem programu była ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych. Złote medale za długoletnią służbę otrzymało 18 pracowników mleczarni. W czasie gali 10 pracownikom zostały przyznane również Odznaki Honorowe Zasłużony dla Rolnictwa. Uroczystego wręczenia wszystkich odznaczeń w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dokonał Robert Gmitruczuk, Wicewojewoda Lubelski.

Podczas uroczystości Zarządowi oraz pracownikom mleczarni zostały wręczone również Nagrody Prezesa Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich „Zasłużony dla spółdzielczości mleczarskiej”. Poza tym Spółdzielnia otrzymała okolicznościowy dyplom uznania z Medalem Wojewody Lubelskiego m.in. za zbudowanie ugruntowanej pozycji firmy na rynku krajowym i zagranicznym, jako producenta wysokiej jakości wyrobów mleczarskich oraz umiejętne łączenie tradycyjnych metod produkcji z osiągnięciami nowoczesnych technologii.

W okazji swojego jubileuszu mleczarnia Spomlek przyznała również nagrody swoim pracownikom za długoletnią pracę i wkład włożony w rozwój firmy oraz zaufanym klientom, z którymi współpracuje od wielu lat.

Tak wyjątkowy wieczór nie mógł odbyć się bez specjalnych atrakcji. W trakcie gali goście mogli wysłuchać koncertu Kameralnej Akordeonowej Orkiestry Arti Sentemo z Radzynia Podlaskiego pod batutą Zbigniewa Czuryło, nad którą mecenat sprawuje Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek. Jubileusz poprowadził Marcin Wójcik z kabaretu „Ani Mru Mru”. Zwieńczeniem gali był występ jednej z najbardziej popularnych wokalistek w Polsce – Patrycji Markowskiej.

W czasie spotkania każdy z uczestników mógł wesprzeć sztandarową akcję CSR Spółdzielczej Mleczarni Spomlek „Serenada dla dzieci”, w ramach której firma organizuje kąciki zabaw w szpitalach i przychodniach zdrowia w całej Polsce. Zdobywca roweru w kolorach Serenady wskazał Międzyrzec Podlaski, jako miejsce, gdzie ma powstać taki kącik.

(Informacja prasowa SPOMLEK)