Ministrowie rolnictwa Pribałtiki na 17 (FSM) Międzynarodowe Forum Mleczarskim

Podczas 17 Międzynarodowego Forum Mleczarskiego w Serocku zaplanowane jest spotkanie ministrów rolnictwa Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Na zaproszenie ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego w tegorocznej edycji Forum uczestniczyć będą między innymi Mart Järvik z Republiki Estonii oraz Gerhards Kaspars z Łotwy.

Ministrowie rolnictwa dyskutować będą na temat przyszłości sektora mleczarskiego z perspektywy reprezentowanych krajów, wobec poważnych zmian jakie czekają unijne rolnictwo po Brexicie.

Podczas Forum zaplanowane jest również spotkanie robocze ministrów rolnictwa.

– Udział tak znakomitych gości oraz fakt przyjęcia zaproszenia na tę konferencję jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i niezwykle ważnym wydarzeniem dla polskiego sektora mleczarskiego – mówi Agnieszka Maliszewska, organizatorka Forum. – To podkreślenie roli naszego kraju na arenie międzynarodowej i wskazanie na to, że głos i opinia Polski i naszego sektora jest niezwykle ważna w kształtowaniu polityki i strategii mleczarstwa w tej części Europy.

FSM od kilku lat ma charakter międzynarodowej konferencji sektora mleczarskiego, której prestiż rośne z każdym rokiem. O tym świadczyć może liczba znakomitych gości, uczestników Forum. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń światowego sektora mleczarskiego.

17 Międzynarodowe Forum Mleczarskie (FSM) odbywać się będzie w dniach 4-6 września 2019 roku w Serocku.

Szczegółowe informacje na temat Forum, zaproszonych gości i prelegentów oraz poprzednich edycji dostępne na stronie http://forum-mleczarskie.org

(Informacja prasowa Biura Organizacyjnego Międzynarodowego Forum Mleczarskiego)