Sklepy internetowe idą na rekord

16.08.2019

Od stycznia do czerwca 2019 roku w Polsce przybyło 2,8 tys. nowych sklepów internetowych, to najwyższy wynik od lat – informuje piątkowa „Rzeczpospolita”. Rekordowo dużo chętnych na sprzedaż w sieci to nie tylko efekt zmian w tradycyjnym handlu, ale też zakazu handlu w niedzielę – wskazuje.

Jak wynika z danych wywiadowni Bisnode Polska, przygotowanych dla „Rz”, od stycznia do czerwca 2019 roku w Polsce przybyło 2,8 tys. nowych sklepów internetowych. „To najwyższy wynik od lat. Tyle powstawało ich dotąd w ciągu całego roku. To rekordowa wartość założonych punktów” – czytamy w dzienniku.

– Dzisiaj możemy mówić o prawdziwym rozkwicie działalności w sieci – mówi cytowany w gazecie rzecznik Bisnode Polska Tomasz Starzyk. Z kolei Szymon Wierciński z Akademii Leona Koźmińskiego dodaje, że właścicielem e-sklepu można się stać właściwie z dnia na dzień.

„Rekordowo dużo chętnych na sprzedaż w sieci to nie tylko efekt zmian w tradycyjnym handlu, z którego klienci odpływają do sklepów wirtualnych, ale też zakazu handlu w niedzielę. Dzięki niemu w wolny dzień, często przeznaczony wcześniej na robienie zakupów, Polacy zasiadają do komputerów. Branża, już warta 50 mld zł, rośnie w dwucyfrowym tempie” – podkreśla „Rzeczpospolita”.

(16.08.2019 za PAP)