Obecnie działa 31,7 tys. e-sklepów. W rok założono rekordową liczbę

27.08.2019

W ciągu 12 miesięcy zakończonych w czerwcu 2019 roku w Polsce przybyło netto niemal 2800 nowych sklepów internetowych – wynika z badania Bisnode Polska. Na wzrost liczby sklepów internetowych wpływ miał między innymi zakaz handlu w niedzielę.

– Trudno oprzeć się wrażeniu, że część sprzedawców decyduje się na handel w sieci, jednocześnie likwidując stacjonarna placówkę. Wedle szacunków na koniec czerwca br. liczba sklepów wyniosła 31,7 tys., co stanowi wzrost o blisko 2,8 tys. sklepów. To więcej niż zwykle powstaje ich przez cały rok. To także najwyższy wynik na polskim rynku sprzedaży internetowej od wielu lat – zauważa Bisnode Polska.

Licząc do czerwca 2019 roku, w ostatnich 12 miesiącach Polacy zarejestrowali 5013 sklepów internetowych przy jednoczesnym wykreśleniu 2224 działalności. – To rekordowa wartość założonych punktów. Dzisiaj możemy mówić o prawdziwym rozkwicie działalności w sieci – komentują przedstawiciele firmy Bisnode Polska.

– Na wzrost liczby sklepów internetowych, jak również samego znaczenia handlu przez internet ma wpływ kilka czynników. Bez wątpienia ograniczenie handlu w niedzielę, co skłania przedsiębiorców do przeniesienia działalności do internetu, ale również upodobania Polaków do wygody. Sklepy internetowe oprócz atrakcyjnych cen coraz częściej oferują klientom liczne udogodnienia: darmowe zwroty, szybkie płatności, sprawne działanie i wyszukiwanie – oceniają autorzy raportu.

(27.08.2019 za dlahandlu.pl)