Konfederacja Wolność i Niepodległość zapowiedziała walkę o zdrową żywność

27.08.2019

Przedstawiciele Konfederacji Wolność i Niepodległość zapowiedzieli we wtorek 27 sierpnia walkę o zdrową żywność. Powołali się na raport opublikowany przez NIK w grudniu ub.r., który wykazał wady w systemie nadzoru nad stosowaniem dodatków do żywności.

Krzysztof Tołwiński, który zapowiedział start w wyborach parlamentarnych z listy Konfederacji, wskazał na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie, że nadzór nad żywnością w Polsce nie jest właściwy. Według niego „konfliktem interesów” jest jednoczesne sprawowanie funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego i konsultanta krajowego w dziedzinie zdrowia publicznego przez dra Jarosława Pinkasa. – Jest mecenasem we własnej sprawie – podkreślił Tołwiński.

– Mamy dzisiaj do czynienia z bardzo poważnymi nadużyciami w przemyśle rolno-spożywczym, z kwestionowaniem przez NIK nadzoru nad systemem bezpieczeństwa żywności” – mówił. Jako przykład wskazał, że według raportu NIK przekroczenie norm stosowanych dodatków w produktach przeznaczonych dla dzieci sięga kilkuset procent.

Poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy) mówił, że Konfederacji zależy na promocji polskiej, zdrowej żywności. Dodał, że przedstawiciele Konfederacji będą zabiegać o to, aby producenci rolno-spożywczy mieli możliwość sprzedaży swoich produktów bezpośrednio do konsumenta. – Łańcuch dostaw tam, gdzie można go skrócić, należy absolutnie skrócić – dodał Winnicki.

W połowie sierpnia liderzy komitetu Konfederacji Wolność i Niepodległość poinformowali, że z ich list w jesiennych wyborach parlamentarnych wystartują środowiska rolników. Zaznaczyli, że rolników i producentów rolno-spożywczych można znaleźć na listach Konfederacji we wszystkich okręgach wyborczych.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość tworzą partie KORWiN i Ruch Narodowy oraz środowisko Grzegorza Brauna.

(27.08.2019 za PAP)