Tetra Pak sponsorem strategicznym XVII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Firma Tetra Pak po raz kolejny została sponsorem strategicznym Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. XVII edycja największej konferencji zrzeszającej branżę mleczarską odbędzie się w dniach 4-6 września 2019 roku w hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku.

Największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie po raz kolejny zgromadzi urzędników i przedstawicieli europejskich przedsiębiorstw z branży mleczarskiej, którzy poruszą tematy dotyczące sytuacji na rynku mleka w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie. Dodatkowo przedstawione zostaną nowe trendy w produkcji mleczarskiej. Profesjonalnej wiedzy z tego zakresu zaczerpnie kilkuset przedstawicieli firm z branży.

W konferencji weźmie udział Kinga Sieradzon – dyrektor generalna Tetra Pak na rynku polskim, czeskim, słowackim i węgierskim. Podczas swojego wystąpienia przedstawi między innymi koncepcję niskoemisyjnej gospodarki o obiegu zamkniętym. Uczestnicy konferencji będą mogli także wziąć udział w dyskusji panelowej, w której poruszony zostanie temat rozwoju przemysłu mleczarskiego w czasach problemów klimatycznych i środowiskowych.

Wśród prelegentów pojawią się także naczelnik Wydziału Rejestracji Artykułów Spożywczych i Oceny Etykiet Bezpieczeństwa Żywności w Rządzie w Dubaju – Hanan Ali Abdulla, sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy EDA – Aleksander Anton, wiceprzewodniczący Europejskiej Komisji ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego – Paolo De Castro oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi – Jan Krzysztof Ardanowski. Uczestnicy konferencji wymienią się doświadczeniami z zakresu wahań cen na rynku mleka, nowych rozwiązań produkcyjnych dla opakowań, odpowiadających wymaganiom ekonomii cyrkularnej czy sytuacji na rynku mleczarskim z perspektywy państw takich jak Wielka Brytania, Francja czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

(Informacja prasowa Tetra Pak)