SM Spomlek przekazuje nowe kąciki zabaw dla najmłodszych

04.09.2019

Panel interaktywny z grami dla dzieci, mebelki w barwach Serenady, mnóstwo książek, zabawek, tablice edukacyjne – tak wyglądają dwa nowe kąciki zabaw dla najmłodszych, które powstały w Siedlcach i Międzyrzecu Podlaskim w ramach akcji Serenada dla dzieci.

Pierwszy z nich znajduje się w Poradni Dziecięcej SP ZOZ w Siedlcach. Została ona wskazana przez dostawców – członków mleczarni Spomlek, którzy znaleźli się w czołówce konkursu Gospodarstwo Roku 2018. Drugą placówkę, czyli Zakład Rehabilitacji „Sajmed” w Międzyrzecu Podlaskim wybrał jeden z dostawców w ramach Jubileuszu 110-lecia SM Spomlek.

– Cieszymy się, że dwa nowe kąciki zabaw dla dzieci powstały po rekomendacjach naszych dostawców – członków spółdzielni. Od momentu powstania naszej mleczarni zawsze staramy się bowiem brać czynny udział w życiu lokalnej społeczności, dostrzegać jej potrzeby i na nie odpowiadać. Serenadowe Kąciki doskonale wpisują się w naszą misję i obrazują to, jak rozumiemy społeczną odpowiedzialność biznesu – podkreśla Paweł Gaca, wiceprezes zarządu SM Spomlek.

Od 2018 roku w sumie takich wyjątkowych miejsc zabaw powstało już w całej Polsce aż 17, ale firma nie zwalnia tempa i już planuje nową odsłonę swojej sztandarowej akcji, w ramach której chce otwierać kolejne tego typu przestrzenie dla najmłodszych.

– Po sukcesie ubiegłorocznej edycji już pracujemy nad kolejną odsłoną projektu. Jako producent żywności czujemy się odpowiedzialni za kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat, które są podstawą zdrowego stylu życia. Nasze Serenadowe Kąciki Zabaw nie tylko umilają dzieciom czas oczekiwania na wizytę lekarską, ale jednocześnie pełnią funkcję edukacyjną. Chcemy pokazywać, po jakie produkty warto sięgać, jak prawidłowo się odżywiać, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem – dodaje Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

(04.09.2019 za ppr.pl)