Powitaj nowy rok z MLEKIEM

Już dzisiaj ponownie zabrzmi dzwonek na szkolne zajęcia, powrócą kartkówki, sprawdziany i ranne wstawanie. Tęskniliście za szkołą?

Ale czy szkoła wiąże się tylko ze złymi wspomnieniami? Zdecydowanie NIE! Szkoła to również przyjaciele, nabywanie nowej wiedzy, gry, zabawy i wiele innych interesujących, zajęć. Szkoła to również spotkania z mlecznymi bohaterami kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, kotem Mleczysławem i jego koleżanką Mleczną Kitą, którzy od września ruszają z nowymi pomysłami na ciekawe zajęcia.

Pamiętajcie, że w szkole liczy się dobra pamięć, a więc co zrobić by ją mieć? Odpowiedź jest prosta: pić mleko i spożywać produkty mleczne. To właśnie one poprawiają sprawność fizyczną i umysłową. Dzieje się tak, ponieważ mleko oraz jego przetwory bogate są w witaminy zarówno rozpuszczalne w wodzie kompleks witamin B, jak i te rozpuszczalne w tłuszczach A, D, E, K. Dodatkowo są znakomitym źródłem wapnia, magnezu, potasu i cynku. Codzienne spożywanie nabiału wzmacnia układ odpornościowy, krążenia, kostno-mięśniowy. Ponadto mleko i produkty mleczne pomagają zachować młody wygląd skóry i dobry wzrok.

Drodzy Nauczyciele, podczas roku szkolnego pamiętajcie o bezpłatnym programie „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanym z Funduszu Promocji Mleka i prowadzonym przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Zachęcamy do wzięcia udziału w programie oraz do zaktualizowania ilości uczniów w nowym roku szkolnym. Wystarczy tylko pobrać deklarację dostępną na stronie www.kochammleko.pl wypełnić ją i odesłać skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź Pocztą Polską na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.

Czekamy na WAS!

(Informacja prasowa Biura kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”)