Zaproszenie na konferencję prasową podczas Międzynarodowego Forum Mleczarskiego (5 września 2019 roku)

W dniach 4-6 września 2019 roku w Serocku k/ Warszawy w Hotelu Narvil odbędzie się 17 Międzynarodowe Forum Mleczarskie, największe w tej części Europy spotkanie branży mleczarskiej. Konferencję prasową z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Organizatora 17 Międzynarodowego Forum Mleczarskiego zaplanowano drugiego dnia FSM ok. godziny 12:00.

W konferencji weźmie udział około 200 uczestników, w tym m.in. 29 prelegentów, 27 panelistów, szefowie i dyrektorzy firm mleczarskich z całego świata, w tym Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Nowej Zelandii, radcowie rolni akredytowani w Polsce, szefostwo największych europejskich organizacji branżowych, przedstawiciele wielu rządów i osoby decydujące o przyszłości rynku mleka.

Na Forum obecni będą przedstawiciele ponad 15 krajów, wśród których możemy wyróżnić takie jak na przykład Francja, Niemcy, Włochy czy Wielka Brytania.

Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem 10 instytucji, m.in. Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy, Polskiej Izby Mleka czy Ambasady Republiki Francuskiej i Ambasady Nowej Zelandii. Ponadto tegoroczna edycja po raz kolejny objęta jest patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

– Po raz kolejny na konferencji obecne będą osoby decydujące o rozwoju i przyszłości europejskiego rynku mleka. Ponadto podczas 17 Międzynarodowego Forum Mleczarskiego zaplanowane jest spotkanie ministrów rolnictwa Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Na zaproszenie ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego w tegorocznej edycji Forum uczestniczyć będą między innymi Panowie Mart Järvik z Republiki Estonii oraz Gerhards Kaspars z Łotwy. Ministrowie rolnictwa dyskutować będą na temat przyszłości sektora mleczarskiego z perspektywy reprezentowanych krajów wobec poważnych zmian, jakie czekają unijne rolnictwo po Brexicie. Cieszę się niezmiernie, iż Forum rozpoznawalne jest zarówno w Polsce, Unii Europejskiej, jak i na świecie – mówi Agnieszka Maliszewska, organizator Międzynarodowego Forum Mleczarskiego.

(Informacja prasowa Biura Organizacyjnego Międzynarodowego Forum Mleczarskiego)