Pracownicy Hochland biegli w szczytnym celu!

W Poznaniu po raz czwarty odbył się bieg Business Run, w którym udział wzięli reprezentanci firm i instytucji. Hochland Polska był sponsorem głównym tego wydarzenia. W imprezie wystartowało ponad 4 tys. osób, 800 sztafet z 333 firm. Barwy Hochland Polska zdecydowało się reprezentować aż 50 osób zrekrutowanych spośród pracowników firmy. Równocześnie bieg odbył się również w innych miastach Polski.

Celem biegu było dotrzeć do mety, a przy okazji (poprzez wpisowe) pomóc osobom z niepełnosprawnościami. Do pokonania uczestnicy biegu Poznań Business Run mieli 3,4 kilometra. Biegacze biorący udział trasę pokonywali w pięcioosobowych zespołach. Nadwarciańskimi ścieżkami pobiegli dyrektorzy, handlowcy, biznesmeni, pracownicy i szefowie wielkopolskich firm, a także przedstawiciele poznańskich mediów. W niezbyt ciepłej, ale tym samym idealnej dla biegaczy aurze, trasą wiodąca wzdłuż prawobrzeżnej części Warty starali się uzyskać jak najlepszy czas. Start i meta znajdowały się pod mostem Rocha. Nad samą Wartą przygotowano prawdziwe sportowe miasteczko, gdzie czekały atrakcje dla zawodników, ale też kibiców niedzielnego biegu.

– W strefie chillout powstała strefa Hochland, gdzie można było z Foodtrucka spróbować przekąsek z serami Hochland, a także zrelaksować się na leżakach. Ponadto przy trasie biegu zaplanowano strefę kibica, gdzie grupa kibiców składająca się z pracowników firmy Hochland i ich rodzin, wyposażona w stroje i gadżety kibica, dopingowała biegaczy. Ważny dla nas był fakt, że środki z opłat wpisowych przekazywane są na wsparcie konkretnych, wytypowanych beneficjentów – powiedział Jacek Kostka, Wiceprezes Zarządu Hochland Polska.

(Informacja prasowa Hochland Polska)