MLECZNE LAURY

Pracujesz z dobrym technologiem lub menadżerem mleczarstwa? Uważasz, że zasługuje na wyróżnienie? Zgłoś jego kandydaturę. Właśnie ruszyła kolejna edycja plebiscytu MLECZNE LAURY.

XIII Euroforum Polskiego Mleczarstwa

Organizatorzy: Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy przy współpracy Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich i Polskiego Komitetu FIL/IDF zapraszają do udziału w prestiżowych wydarzeniach w branży mleczarskiej:

II KRAJOWEJ OCENY WYBRANYCH GRUP PRZETWORÓW MLECZNYCH,

KONKURSIE INNOWACJE TECHNICZNE W MLECZARSTWIE,

XIII EUROFORUM POLSKIEGO MLECZARSTWA

które odbędą się w dniach 08 – 11.09 2020 roku w Hotelu Zamek Ryn w Rynie k/Giżycka.

Hotel Zamek Ryn w związku z pandemią COVID-19 w trosce o bezpieczeństwo swoich Gości stosuje procedury mające na celu zachowanie reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi krajowych instytucji odpowiedzialnych za ochronę zdrowia (GIS, MZ).

Szczególnie zachęcamy do udziału w II KRAJOWEJ OCENY WYBRANYCH GRUP PRZETWORÓW MLECZNYCH, która dotyczy następujących grup produktów:

Grupa 1. Tradycyjne Przetwory Mleczne

Grupa 2. Lokalne Przetwory Mleczne

Grupa 3. Przetwory produkowane z zastosowaniem technik membranowych

Grupa 4. Przetwory Mleczne z Wysoką Wartością Dodaną

Grupa 5. Mleko spożywcze i inne przetwory mleczne objęte programem „Mleko w szkole”

Grupa 6. Produkt Mleczny Roku 2020

Komisja Super Arbitrów powołana przez Prezesa Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy przyzna I miejsce za wysoką jakość wraz z medalem pamiątkowym z podobizną prof. dr hab. Ewy Lipińskiej, wybitny naukowiec i długoletni pracownik Instytut Mleczarstwa w Warszawie. Termin nadsyłania zgłoszeń na Ocenę mija 15.08.2020r.

KSM organizuje już po raz drugi KONKURS INNOWACJE TECHNICZNE w MLECZARSTWIE 2020. Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. em. Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego dr hab. inż. Zygmunta Zandera wyłoni laureatów Konkursu w niżej wymienionych kategoriach i przyzna statuetki z podobizną Patrona Konkursu inż. Zygmunta Pankiewicza wieloletniego Wiceprezesa Zarządu Centralnego Związku Spółdzielczości Mleczarskiej:

  • gospodarka energią,
  • innowacyjne rozwiązania w hodowli bydła mlecznego i produkcji mleka,
  • innowacyjne rozwiązania procesowe,
  • ochrona środowiska
  • za wieloletnią innowacyjną działalność w sektorze mleczarskim,
  • za całokształt działalności w technice i technologii mleczarskiej ( nagrody indywidualne na wniosek Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy).

Termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs mija 31.07.2020r.

Uczestnikom XIII Euroforum Polskiego Mleczarstwa organizatorzy zapewniają bogaty program merytoryczny dla uczestników i turystyczno – rekreacyjny dla osób towarzyszących.

Zapraszamy na seminaria poświęcone aktualnej problematyce sektora mleczarskiego, sympozjum techniczno – technologiczne oraz sesję wyjazdową do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Giżycku połączoną ze zwiedzaniem w drodze powrotnej Mamerek, gdzie znajduje się kompleks niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowejKwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych (OKH). W skład kompleksu wchodzi bunkier „gigant”, którego ściany i stropy mają grubość 7 metrów. Korytarze i wnętrza schronów są niezniszczone i dostępne dla turystów. Zachowały się zejścia do kanałów oraz cały 30-metrowy tunel podziemny łączący bunkry numer 28 i 30 w "Mieście Brygidy".

Niewątpliwym atutem seminarium i sympozjum jest prowadzenie ich przez wybitnych wykładowców – ekspertów cieszących się uznaniem w środowisku zawodowym.

Na karty zgłoszenia uczestnictwa w XIII Euroforum Polskiego Mleczarstwa z rezerwacją noclegów oczekujemy w nieprzekraczalnym terminie do 15 sierpnia 2020 roku. Zgłoszenia prosimy przesłać drogą e-mailową (skan karty): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Mamy nadzieję, że kolejny raz będziemy mogli się zobaczyć i podzielić się doświadczeniem i uwagami w celu zagwarantowania normalnego funkcjonowania polskiego mleczarstwa w czasach pandemii i rewolucji cyfrowej.

Wcześniej otrzymane zgłoszenia zachowują ważność.

(Informacja prasowa Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy)