Szanowni Państwo, Partnerzy Forum, Przyjaciele,

Od 18 lat nieprzerwalnie organizuję jedno z najważniejszych wydarzeń w europejskim kalendarzu sektora mleczarskiego Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Jak Państwo wiecie, tegoroczna konferencja została zaplanowana na 16-18 września 2020 roku w Białymstoku, w pięknej scenerii Pałacu Branickich z wyjątkową galą w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Pomimo bardzo zaawansowanych prac nad tym wydarzeniem, podjęłam trudną decyzję o odwołaniu tegorocznego Forum.

Nie mająca do tej pory precedensu sytuacja związana ze światową pandemią wirusa SARS-CoV-2, zatrzymała nas w domach, świat zamarł, a przed nami poważne wyzwania i kryzys, któremu wszyscy będziemy musieli stawić czoła.

Zapraszając Państwa na Forum, przez te wszystkie lata dokładałam starań, by zapewnić udział najlepszych światowych prelegentów. Nasza konferencja gromadziła uczestników z całego świata. Forum zawsze było miejscem wymiany wiedzy, doświadczeń i dyskusji na temat wyzwań stojących przed sektorem mleczarskim. Było również okazją do świętowania sukcesów i wspólnej radości.

Ten rok będzie inny, ponieważ przed nami czas gigantycznych wyzwań, trudów. Zapewne obecnie ciężko będzie nam odnaleźć radość, choć szukać będziemy nadziei na lepsze jutro.

Wierzę, że spotykając się na 18 Forum w 2021 roku będziemy mogli powiedzieć, że pokonaliśmy najgorsze trudności.

Dziękuję wszystkim Prelegentom, Patronom, instytucjom rządowym i samorządowym RP, Ambasadorom, Radcom Rolnym, przedstawicielom europejskich organizacji i instytucji za wsparcie w organizacji tegorocznego Forum.

Dziękuję wszystkim Partnerom, bez których organizacja takiego wydarzenia nie byłaby możliwa. Wasze wsparcie jest nieocenione, a zaangażowanie i pomoc ogromna. Mam nadzieję, że nadal będziemy pracowali i działali na rzecz światowego, szczególnie polskiego mleczarstwa.

Jednocześnie pragnę poinformować, że 18 Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej przesunięte zostało na 8-10 września 2021 roku w Białymstoku.

Licząc na Państwa zaangażowanie w organizację przyszłorocznego Forum życzę wszystkim dużo zdrowia i powodzenia.

Z wyrazami szacunku,

Agnieszka Maliszewska Organizator

(Informacja prasowa Forum Spółdzielczości Mleczarskiej)