Większe Nowe Bielawy jesienią? Prace trwają

Rozbudowa Nowych Bielaw w Toruniu nabiera rozpędu. Do góry pnie się park handlowy, który powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu. Prace właśnie „wychodzą z ziemi”.

Po niemal czterech miesiącach dobiega końca początkowy etap prac budowlanych związanych z rozbudową Nowych Bielaw w Toruniu. Na horyzoncie widać już szkielet nowego retail parku.

– Za nami etap prac ziemnych wraz z fundamentami i podwalinami parku handlowego. W ostatnich tygodniach skupiliśmy się na stawianiu konstrukcji żelbetonowej i stalowej, którą właśnie zakończyliśmy montować. Powstał też już cały blok zapleczy technicznych budynku – wylicza Paweł Dolański, który odpowiada za Development w Newbridge.

– W ostatnich dniach ruszyły natomiast prace związane z konstrukcją i poszyciem dachu. Na tym etapie widać więc zarys budynku i jego skalę. Jeśli utrzymamy tempo prac, to zgodnie z harmonogramem do końca lipca osiągniemy stan surowy zamknięty. Na sierpień zaplanowano natomiast przekazanie pierwszych lokali najemcom – informuje.

Powstający retail park będzie miał minimalistyczną bryłę w formie prostopadłościanu z aluminiowo-szklaną fasadą w część wejściowej i pokrytą płytą warstwową w pozostałych częściach. Do ulokowanych w nim sklepów będzie się wchodzić bezpośrednio z ulicy. Dodatkowo wokół parku powstanie parking na 100 miejsc postojowych.

(Informacja prasowa Centrum Nowe Bielawy)