Brambles przedłuża umowę z Federacją Europejskich Banków Żywności (FEBA)

Firma Brambles oferująca specjalistyczne rozwiązania z zakresu obsługi łańcucha dostaw w dalszym ciągu będzie zapewniać wsparcie logistyczne, rzeczowe i merytoryczne, aby zmniejszyć problem głodu, ubóstwa, niedożywienia, a także ograniczyć marnotrawstwo żywności w Europie.

Brambles, globalna firma oferująca rozwiązania z zakresu funkcjonowania łańcucha dostaw, która działa w 60 krajach pod marką CHEP, potwierdziła swoje wsparcie dla Federacji Europejskich Banków Żywności (FEBA), przedłużając umowę współpracy o kolejne trzy lata. Współpracę pomiędzy Brambles i FEBA zainicjowano w 2016 roku, kiedy to obie organizacje zaczęły działać razem na rzecz zmniejszenia problemu głodu, ubóstwa, niedożywienia i marnotrawstwa żywności w Europie.

Tylko w 2020 roku FEBA zebrała 4,5 mln euro, które przeznaczono na złagodzenie sytuacji kryzysowej spowodowanej pandemią COVID-19 i utrzymanie ciągłości działalności Europejskich Banków Żywności. W całej Europie przekazano łącznie 860 000 ton żywności, która trafiła do ponad 48 000 organizacji charytatywnych, 335 banków żywności i 12,8 mln osób w trudnej sytuacji.

Dzięki odnowieniu trzyletniego partnerstwa, Brambles będzie nadal zapewniać: wiedzę na temat łańcucha dostaw; wkład rzeczowy poprzez szkolenia i dobrowolne doradztwo w zakresie bezpieczeństwa, logistyki i zarządzania magazynami; a także darowizny na finansowanie działalności FEBA. Należąca do grupy Brambles firma CHEP będzie dostarczać palety, które są kluczowe w działalności banków żywności. Te nośniki są niezastąpione w codziennych operacjach i maksymalizują efektywność dystrybucji żywności. W ciągu ostatnich trzech lat firma Brambles aktywnie wspierała działalność FEBA, pomagając w dystrybucji ponad 300 tys. ton żywności przewożonej na paletach CHEP.

– Chcielibyśmy podziękować firmie Brambles za zaangażowanie na rzecz zmniejszenia głodu, zapobiegania marnotrawstwu żywności i wspierania zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy zaszczyceni kontynuacją partnerskiej współpracy z firmą Brambles, której wiedza i doświadczenie pomagają uzyskać wyższą wydajność i skalowalność działalności banków żywności w Europie. Te kompetencje są kluczowym zasobem dla przyszłości naszej organizacji – mówi Angela Frigo, sekretarz generalna Europejskiej Federacji Banków Żywności.

– Rozwiązanie problemu bezpieczeństwa żywnościowego i ograniczenie marnotrawstwa żywności jest – i zawsze było – ważnym elementem naszego programu zrównoważonego rozwoju – podkreśla David Cuenca, President CHEP Europe. – W ramach współpracy z Bankami Żywności zamierzamy do 2025 roku dystrybuować pozyskaną żywność wśród milionów ludzi w potrzebie, a fundamentem tego celu będzie aktywne partnerstwo z organizacją FEBA. Jesteśmy dumni, że możemy wspólnie realizować ważną misję, jaką jest generowanie pozytywnego wpływu na naszą planetę i społeczeństwo – uzupełnia.

(Informacja prasowa Brambles)