Spotkanie z delegacją nowozelandzkich parlamentarzystów

27 maja 2022 r. Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Polskiej Izby Mleka, Wiceprzewodnicząca COGECA uczestniczyła w spotkaniach z delegacją nowozelandzkich parlamentarzystów. W rozmowach brali również udział Przewodniczący Parlamentu Trevor Mallard oraz Prezes Polskiej Izby Mleka, Prezes SM Spomlek Edward Bajko.

W ramach spotkań poruszono kwestie dotyczące aktualnej sytuacji polskiego i nowozelandzkiego sektora mleczarskiego, omówiono także plany mające na celu zacieśnienie współpracy oraz regulacje w negocjowanej umowie o wolnym handlu Nowej Zelandii z Europą.

– Cieszę się, że sektor mleczarski wzbudza ogromne zainteresowanie przedstawicieli władz nowozelandzkich. Dziś, nasze relacje są na bardzo dobrym poziomie, a tego typu spotkania i dyskusje na temat rynku mleka i sera służą umacnianiu naszej pozycji na arenie międzynarodowej – mówi Agnieszka Maliszewska. – Na tak dobre relacje pracowaliśmy wspólnie wiele lat.

Uczestnicy mieli również okazję do zapoznania się z metodyką pracy w polskim zakładzie produkcyjnym Spomlek w Radzyniu Podlaskim – w tym magazyn przechowywania sera długo dojrzewającego.

W ramach spotkań zorganizowano także wizytę w gospodarstwie rolnym Renaty oraz Mirosława Kocko – dostawców mleka Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

(Informacja prasowa Polskiej Izby Mleka)