Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu producent Twarożku Mój Ulubiony Wicemistrzem Krajowego Konkursu Agroliga 2021

SDM w Wieluniu miała zaszczyt gościć w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, gdzie odebrała z rąk Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy tytuł Wicemistrza Krajowego Ogólnopolskiego Konkursu AgroLiga 2021 w kategorii: Firmy.

Spółdzielnia z Wielunia znalazła się w gronie najbardziej przedsiębiorczych i gospodarnych przedsiębiorstw w agrobiznesie.

Konkurs nagradza wyróżniających się rolników oraz najlepszych przedsiębiorców działających w branży rolno-spożywczej.

– Jesteście państwo najlepszymi z najlepszych, to jest rzeczywiście mistrzostwo. Te nagrody wznoszą na piedestał tych wszystkich, którzy swoją ciężką pracą budują w Polsce to, co teraz jest jeszcze ważniejsze – bezpieczeństwo żywnościowe Rzeczypospolitej – tymi słowami prezydent RP Andrzej Duda podziękował gościom obecnym 27 maja 2022 r. na finałowej gali konkursu AgroLiga 2021. Prezydentowi towarzyszyła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Uroczystość stanowiła zwieńczenie 29. edycji ogólnopolskiego konkursu AgroLiga, w którym wyróżniani są najlepsi polscy rolnicy i agroprzedsiębiorcy. Liderzy nie tylko w swojej branży, ale również wśród lokalnych społeczności. Eliminacje odbywały się na szczeblu wojewódzkim i krajowym.

Nagrody zostały wręczone w Pałacu Prezydenckim, co podkreśla rangę wydarzenia i wyróżnia konkurs spośród innych.

Honorowym patronatem AgroLigę 2021 objęli: Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

W wydarzeniu uczestniczyli Lech Antoni Kołakowski – sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi, Halina Szymańska – prezes ARiMR, Aleksandra Hadzik – prezes KRUS i oraz Marek Chibowski – zastępca dyrektora generalnego KOWR.

(Informacja prasowa SDM w Wieluniu)