Członkowie PIM na targach SIAL PARIS 2022

Polska Izba Mleka aktywnie działa na rzecz rozwoju eksportu polskich produktów mleczarskich do krajów Unii Europejskiej oraz krajów trzecich, m.in. poprzez organizację stoisk na targach.

Już w październiku 2022r., po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 będziemy mogli spotkać przedstawicieli polskiego sektora mleczarskiego na targach SIAL Paris 2022. W tym roku w wydarzeniu będą uczestniczyć SOT, Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, Alima Bis, Bartex, Grupa Mlekovita i Poland Food.

Już teraz Polska Izba Mleka, dzięki środkom z Funduszu Promocji Mleka prowadzi aktywne działania dotyczące organizacji uczestnictwa przedstawicieli branży w targach, m.in. trwają prace nad zabudową wspólnego stoiska.

Udział w targach jest jedną z najważniejszych form promocji i wsparcia eksportu, dlatego też ważnym elementem strategii wydatkowania środków z Funduszu Promocji Mleka był i w dalszym ciągu jest udział w wystawach i targach.

(Informacja prasowa Polskiej Izby Mleka)