Pokaż na filmie jak "Świat się kręci wokół wsi"! Konkurs MRIRW dla rolników

29.06.2022

Filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi. Taki jest cel II konkursu filmowego, którego zadaniem jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika. Jakie są zasady konkursu i przewidziane nagrody?

Nasz ogólny dobrostan zależy od efektów ciężkiej pracy rolników. Życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to człowiek wszechstronny, który buduje swój potencjał dzięki pracy i efektywnemu wykorzystaniu środków unijnych.

Organizatorem II Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Świat się kręci wokół wsi”! jest ministerstwo rolnictwa, a partnerami ARIMR i KOWR. Konkurs jest skierowany do amatorów. Chętni mają za zadanie nagrać film.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 września 2022 r., a filmy do 30 września 2022 r.

Kto może wziąć udział w konkursie filmowym?

Wszyscy młodzi mieszkańcy wsi od 16 do 40 roku życia, którzy są podzieleni na 2 kategorie wiekowe:

  • Kategoria I – mieszkańcy wsi w wieku 16 do 25 lat i mieszkasz na wsi. Zadaniem jest pokazanie wsi widzianej z perspektywy młodego człowieka, zaprezentowanie swojej okolicy jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego. To także okazja, aby podzielić się swoimi planami na przyszłość - jak widzisz siebie na wsi za kilka lat.
  • Kategoria II – skierowana dla młodych rolników w wieku do 40 lat, których zadaniem jest podzielenie się swoją historią, osiągnięciami i determinacją w rozwijaniu gospodarstwa oraz poprawie jego konkurencyjności na rynku za pomocą środków unijnych.

Jakie nagrody czekają?

Najlepsze prace konkursowe, w każdej z dwóch kategorii konkursowych, zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi.

  • za zajęcie I miejsca – 6 000 zł brutto;
  • za zajęcie II miejsca – 4 000 zł brutto;
  • za zajęcie III miejsca – 2 500 zł brutto.

Przewidziane są także wyróżnienia - 1 000 zł brutto oraz upominki rzeczowe.

Jak wziąć udział w konkursie?

  • Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu.
  • Nagraj film.
  • Wypełnij czytelnie pobrany formularz zgłoszeniowy i podpisz wraz z oświadczeniem w nim zawartym. Upewnij się co do poprawności danych.
  • Skan wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszenia wyślij na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 28 września 2022 r. do godz. 23:59. A oryginał formularza zgłoszenia podeślij do Organizatora na adres: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Departament Pomocy Technicznej, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa, z dopiskiem na kopercie: „II Konkurs – Świat się kręci wokół wsi – kategoria konkursowa nr……” (wpisz numer kategorii konkursowej, w której składasz pracę konkursową).
  • Po otrzymaniu linku od Organizatora zapisz film w chmurze pod adresem https://chmura.minrol.gov.pl , w terminie do 30 września 2022 r. do godz. 23:59.

Szczegóły na stronach MRiRW, ARiMR i KOWR:

www.gov.pl/web/rolnictwo/ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi

https://www.gov.pl/web/arimr/wszystkie-aktualnosci

https://www.kowr.gov.pl/biuro-prasowe/aktualnosci

(29.06.2022 za tygodnik-rolniczy.pl)