OSM Łowicz stawia na ochronę środowiska i inwestuje w zieloną energie

03.07.2022

OSM Łowicz świadomie chroni środowisko naturalne dzięki skorzystaniu z oferty 100% Zielonej Energii Energa Obrót S.A.

Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska. W ostatnim czasie Spółdzielnia rozpoczęła korzystanie z oferty 100% Zielonej Energii Energa Obrót S.A. zakupionej na rok 2022 w ilości 31340 MWh. Dodatkowo wykazuje dbałość o środowisko poprzez oczyszczanie ścieków.

Inwestycja w zieloną energię

Spółdzielnia korzysta w 100% z energii elektrycznej wytworzonej przez elektrownie wodne, wiatrowe i słoneczne. Przekłada się to na ograniczenie emisji do środowiska szkodliwych substancji powstających w instalacjach do spalania paliw w procesie produkcji energii elektrycznej.

Według wskaźników podanych przez Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami wolumen energii elektrycznej, jaki zakupił OSM Łowicz, zmniejszy emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 21 875 ton. Ponadto zmniejszeniu ulegnie emisja tlenku siarki (o 15,9 ton), tlenku azotu (o 16,4 ton) tlenku węgla (o 6,3 ton) oraz pyłu całkowitego (o 0,8 ton). Spółdzielnia informuje, że wykazuje także dbałość o środowisko poprzez oczyszczanie ścieków. W procesie oczyszczania, ze ścieków produkowany jest biogaz, który następnie wykorzystywany jest do produkcji energii elektrycznej.

Złoty Paragon 2022 Lidera Sprzedaży dla OSM Łowicz

OSM Łowicz w tym roku zdobył liczne nagrody. Spółdzielnia może pochwalić się m.in. Złotym Paragonem 2022 Lidera Sprzedaży za Mascarpone waniliowe z białą czekoladą 250 g w kategorii Bakalie i za produkty do pieczenia ciast. W maju Spółdzielnia przyjęła 3. złote medale w trakcie prestiżowego wydarzenia branży mleczarskiej, jakim jest krajowa ocena przetworów mlecznych.

OSM Łowicz zostało nagrodzone aż w 3 kategoriach i otrzymało złote medale za: mleko UHT 1L do spieniania, bez laktozy, śmietanę 12% i 18% oraz tegoroczną linię smakowych Maślanek.

W kwietniu dział marketingu OSM Łowicz z radością zyskał 4 nagrody na „Najlepsze opakowanie produktów mleczarskich” zorganizowanym przez Nowości Handlowe. Zwycięskimi projektami okrzyknięte zostały: śmietana 18% w kategorii Opakowanie śmietan i śmietanek, sernik łowicki w kategorii Opakowanie twarogu, serek homogenizowany straciatella 180 g w kategorii Opakowanie deserów mlecznych oraz serek Aksamitny naturalny 125 g w kategorii Opakowanie produktów mleczarskich do smarowania.

(03.07.2022 za swiatrolnika.info)